Górnik Zabrze wygrywa domowy turniej!

05.08.2022
GOR
POG

Wydawało się, że mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze a Sandrą Spa Pogoń Szczecin przyniesie o wiele więcej emocji. Tymczasem starcie Trójkolorowych z Sandrą Spa Pogoń Szczecin było wyjątkowo jednostronne.

Górnik Zabrze - Sandra Spa Pogoń Szczecin 33:17 (15:8)
Górnik: Liljestrand, Wyszomirski, Kazimier - Molski 3, Szabat 1, Łyżwa 1, Mauer 3, Krawczyk, Mrozek 3, Bachko 3, Tokuda 6, Artemenko 1, Kaczor 1, Kohrs, Bykowski 2, Wąsowski 4, Ilchenko, Rutkowski 2, Przytuła 3. Trener: Marcin Lijewski
Kary: 0 minut
Karne: 3/3
Pogoń: Arsenić, Viunyk, Jagodziński - Krok, Wrzesiński 3, Kapela 3, Zalewskyi 1, Krupa 4, Wiśniewski, Krysiak 2, Nowak, Markowski 1, Mitruczuk 1, Polok 2. Trener: Wojciech Jedziniak
Kary: 2 minuty (Nowak)
Karne: 0/0

Relacja meczowa

W mecz wyraźnie lepiej weszli gospodarze. Trójkolorowi po trzech trafieniach, Molskiego (dwa) i Mauera, wyszli na mocne prowadzenie. To wzrosło nawet do pięciu bramek. Wtedy jednak Pogoń wrzuciła drugi bieg i choć Górnik wciąż miał przewagę, to ta topniała z każdą minutą. Niezłe zawody w bramce Górnika rozgrywał Piotr Wyszomirski, świetnie spisywała się obsada skrzydeł Trójkolorowych. Zabrzanie jednak podnieśli się w końcówce i ostatecznie zwyciężyli pierwszą połowę aż 15:8.

Druga połowa mimo dość dużych zmian w skłądzie Górnika wciąż nie przynosiła Portowcom przełamania. Górnik konsekwentnie powiększał przewagę nawet do 11 trafień (26:15). Szczecinianie zdawali się być myślami już w pociągu, bo choć miewali zrywy, głównie za pośrednictwem Pawła Krupy, to Górnik przewagę zwiększył aż do szesnastu trafień i wygrał 33:17.