Górnik Zabrze handball

Ostrovia pokonuje Górnika...

05.11.2022
OST
GOR

Górnik na pojedynek z Ostrovią pojechał w roli faworyta. Trzeba pamiętać jednak, że Ostrovia przeboje wdarła się do Superligi i choć nie zawsze zdobywała punkty, to nawet najmocniejsze zespoły musiały do ostatniej chwili walczyć o korzystny wynik.

ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Górnik Zabrze 25:24 (12:12)
Ostrovia: Balcerek, Zimny - Urbaniak, Klopsteg 3, Gierak 2, Wadowski, Marciniak 4, Misiejuk 1, Tomczak 1, Wojciechowski 2, Szych 1, Szpera 3, Przybylski, Gajek 8. Trener: Maciej Nowakowski, Rafał Stempniak
Kary: 4 minuty (Klopstef, Tomczak)
Czerwona kartka: Tomczak (bezpośrednio)

Górnik: Liljestrand, Kazimier, Wyszomirski - Molski, Tokuda 2, Bachko, Artemenko 7, Krawczyk, Mauer 5, Kaczor 1, Wąsowski, Ilchenko, Rutkowski 4, Przytuła 5. Trener: Patrik Liljestrand
Kary: 4 minuty (Tokuda, Kaczor)
Czerwona kartka: Ilchenko (bezpośrednio)

Relacja meczowa

Trójkolorowi zaczęli od szybkiego wypracowania przewagi po trzech trafieniach Dmytro Artemenki i świetnym rzucie Damiana Przytuły. Goście odpowiedzieli tylko dwoma bramkami. Ale ostrowianie potrzebowali jednak wyraźnie chwili, by się rozpędzić. Już w dwunastej minucie odrobili straty i po trafieniu Ksawerego Gajka prowadzili 7:6. Kolejne minuty to wyrównana walka obu zespołów. Po kwadransie jednak czerwoną kartkę otrzymał Dmytro Ilchenko i środek obrony Górnika miał spore problemy z powrotem na dobre tory. A mimo tego udało się wypracować dwubramkową przewagę. Gospodarze jednak wykorzystali dwuminutowe wykluczenie Rennosuke Tokudy i w ostatnich minutach zdołali zremisować na 12:12.

Rozpoczęcie drugiej połowy, mimo pomyłki Marciniaka z siódmego metra, to prawdziwy koncert Ostrovii. W przeciągu siedmiu minut zespół zdołał wyjść na prowadzenie 16:13. Świetnie naciskał Gajek, dobrze wykorzystywał okazje Gierak. Ale i zabrzanie nie pozostawali dłużni, powoli i konsekwentnie odbudowując swoją pozycję. Duży impuls do gry dał Rutkowski, który dobrze grał w obronie i zanotował trzy trafienia z rzędu., dając remis 21:21. Prowadzenie Górnikowi dał Sebastian Kaczor. Końcówka zapowiadała się wyjątkowo wyrównana. Gospodarze trafili trzy razy z rzędu, dwa razy odpowiedział Przytuła. Wszystko miało rozstrzygnąć się w ostatniej minucie. Ten moment jednak lepiej wykorzystali gospodarze. Po trafieniu Klopstega zwyciężyli 25:24.

 

Media

Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl