Pewna wygrana z Gwardią na koniec przygotowań!

26.01.2023
GOR
GWA

W ostatnim meczu fazy przygotowawczej przed wznowieniem oficjalnych rozgrywek Górnik Zabrze podjął Gwardię Opole Trójkolorowi mimo licznych osłabień i kontuzji pewnie pokonali rywali zza miedzy.

Górnik Zabrze - Gwardia Opole 32:16 (15:6)
Górnik: Liljestrand, Kazimier, Wyszomirski - Molski 5, Tokuda 2 , Bachko 3, Krawczyk 3, Mauer 8, Kaczor 2, Bykowski, Wąsowski, Ilchenko 2, Rutkowski 2, Przytuła 5. Trener: Patrik Liljestrand
Kary: 6 minut (Wąsowski 2, Rutkowski)
Czerwona kartka: Tokuda - bezpośrednio
Karne: 2/2

Gwardia: Ałaj, Lellek, Mauer - Zubac 1, Sosna, Wojdan 2, Zawadzki, Koc, Hryniewicz 1, Stempin, Kawka 2, Milewski 3, Morawski 1, Scisłowicz 2, Monczka 1, Chychykało 3, Jendrych. Trener: Rafał Kuptel
Kary: 2 minuty (Monczka)
Karne: 1/1

Relacja meczowa

Zabrzanie grali naprawdę solidne zawody, zwłaszcza w obronie. Już po 10 minutach prowadzili 6:2 i nie ustawali w pracy, by powiększyć przewagę. Świetnie w bramce spisywał się Piotrek Wyszomirski, który odbijał kolejne próby rywali i głównie dzięki jego dyspozycji Gwardia do szatni schodziła przegrywając aż 6:15.

Druga odsłona gry stała się nieco bardziej wyrównana z przebiegu gry, choć nie miało to wielkiego przełożenia na wynik. W pierwszych 10 minutach jednak doszło do dwóch wartych wspomnienia sytuacji. Najpierw Rennosuke Tokuda otrzymał dwuminutowe wykluczenie za faul na Fabianie Sośnie, a chwilę później Casper Liljestrand w bramce zabrzan popisał się iście piłkarskim wślizgiem przy wybiciu piłki poza linię końcową. W związku z kolejnymi brakami w składzie, na boisku w barwach Górnika zobaczyliśmy dwóch prawych rozgrywających jednocześnie. Piotr Rutkowski grał na swojej nominalnej pozycji, a Damian Przytuła łatał sytuację na prawej połówce. I co ciekawe, szybko z nietypowej dla siebie pozycji wypracował dwie bramki, ustalając wynik na 21:8. Ta różnica, trzynastu trafień, utrzymywała się praktycznie do samego końca spotkania. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 30:16.