Górnik Zabrze handball

Piotr Wyszomirski: Każdy z nas marzy o medalu

13.01.2023

Aż dziesięć lat trwał rozbrat Piotra Wyszomirskiego z polskimi rozgrywkami. Teraz w barwach Górnika zaliczył w zasadzie “drugi debiut” w PGNiG Superlidze. Jak zapatruje się na rundę rewanżową?

Na razie “Wyszu” wraca do pełnych obciążeń po świątecznym odpoczynku. - Oczywiście w przerwie świątecznej każdy z nas otrzymał zalecenia treningowe i mam nadzieję, że wszyscy je uczciwie zrealizowaliśmy - mówi bramkarz Górnika. - Ale o piłce ręcznej starałem się myśleć jak najmniej, okres świąteczny to czas, kiedy mogłem odpocząć z rodziną - dodaje.

Wyszu z niecierpliwością wygląda jednak rozgrywek: - Chyba każdy z nas marzy o medalu. Kwestią otwartą jest utrzymanie podobnej formy, jak do tej jesiennej. Wtedy udało nam się “przezimować” na trzecim miejscu, ale za to nikt medali nie rozdaje - mówi Piotr Wyszomirski. - Teraz trzeba postarać się, żeby utrzymać się na tym miejscu do lata - dodaje. 

Pewnym wskazaniem siły Górnika będzie mecz z Azotami-Puławy w ramach Pucharu Polski. - Jesienią przegraliśmy z nimi, ale był to też jeden z naszych najsłabszych meczów. Teraz musimy tego uniknąć. Zdajemy chyba sobie wszyscy sprawę z tego, że sport to też niespodzianki, ale mam nadzieję, że nie będzie ich ofiarami, a częściej… beneficjentami - uśmiecha się.

Bramkarz Trójkolorowych spogląda też na sytuację zespołu z Kielc: - Liczę, że im się uda zwalczyć kryzys. Mają dobrego prezesa, który kilka razy ratował ten klub. Mam nadzieję, że i tym razem się tak stanie. Bo polska piłka ręczna bez Kielc na pewno wiele straci. Kontakt

Górnik Zabrze - herb
Górnik Zabrze Piłka Ręczna Spółka Akcyjna

 41-800 Zabrze, ul. Wolności 406
 +48 664 099 466
 sekretariat@handballzabrze.pl
 Sekretariat czynny pn-pt 8.00 – 16.00

 Polityka prywatności
 Dla mediów
 Regulamin masowej imprezy sportowej
 Protokół sanitarno-epidemilogiczny Superliga

Dariusz Czernik
Dariusz Czernik
Dyrektor Klubu

 +48 664 099 466
 czernik@handballzabrze.pl

 

Paweł Franzke
Paweł Franzke
Rzecznik Prasowy

 +48 601 878 708
 franzke@handballzabrze.pl

 

Natalia Skrzydlewska
Natalia Skrzydlewska
Specjalista ds. marketingu

 +48 664 099 466
 marketing@handballzabrze.pl