Górnicy przegrywają w Gryficach

20.01.2023

Pierwszy mecz w ramach turnieju w Gryficach organizowanego przez Sandrę Spa Pogoń Szczecin to starcie Górników z gospodarzami. Zaskakująco to Portowcy pewnie wygrali spotkanie!

Zabrzanie pojechali na turniej w dalekim od optimum składzie. Brakowało Ljubomira Ivanytsii i Pawła Dudkowskiego wciąż leczących długie urazy, ale także Krzysztofa Łyżwę i Adam Wąsowskiego lekko kontuzjowanych w ostatnich dniach. Trójkolorowi od początku musieli gonić gospodarzy. Już w ósmej minucie było 6:2 dla Pogoni. Po kolejnym kwadransie udało się zremisować 12:12, ale to Szczecin lepiej zakończył pierwszą połowę, prowadząc ostatecznie 18:15.

W drugiej odsłonie gry Portowcy znów zwiększyli prowadzenie. Zabrzan stać było tylko na doprowadzenie do różnicy, jaką skończyła się pierwsza połowa. W ostatnich ośmiu minutach jednak to Szczecin wrócił na dobre tory, by ostatecznie wygrać aż 40:34. Na wyróżnienie w Trójkolorowych Barwach zasługuje jedynie Dima Artemenko. Niedawny jubilat trafiał regularnie z pozycji i świetnie wykańczał kontry.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 40:34 (18:15)