Legionowo zmiażdżone. NMC Górnik Zabrze już z ósmym zwycięstwem!

Autor
Zaktualizowany: Listopad 12, 2017

Po prawie miesięcznej przerwie zawodnicy NMC Górnika Zabrze wrócili do gry na ligowych parkietach, inaugurując w Legionowie serię trzech wyjazdowych meczów. – Po takiej przerwie trudno powiedzieć co będziemy grali – mówili zawodnicy Trójkolorowych. Ich wątpliwości prędko zostały rozwiane, wszak Górnik wygrał aż 32:18!

Pierwsze minuty nie zapowiadały aż takiej dominacji Ślązaków. Oba zespoły długo się badały, a pierwszą bramkę (dopiero w 3. minucie!) zdobył z rzutu karnego Michał Grabowski. Po chwili z akcji trafił Kacper Adamski. To tylko zmobilizowało przyjezdnych. Iso Sluijters zdobył cztery bramki w pięć minut, a kolejne dwie dołożył Alex Tatarincew. Popisywał się również Rafał Gliński i Patryk Gluch, aktualnie jedyny nominalny prawoskrzydłowy Górnika. Legionowianie wyraźnie pogubili się na boisku. Cały czas nie potrafili zablokować Górników, a gdy już to się udawało – często faulowali. Tu jednak zabrzanie nie wykorzystywali darów losów, bo raz za razem marnowali rzuty karne. W ostatnich minutach pierwszej połowy goście zdobyli aż 7 bramek, na co gospodarze odpowiedzieli dwukrotnie. Tablica zegarowa w Arenie Legionowo wskazywała więc wynik 6:16.

Do drugiej połowy gospodarze o wiele bardziej się zmotywowali. Przez kilkanaście minut walczyli z Górnikiem jak równy z równym, często notując serię trafień. Wywalczona w pierwszej połowie przewaga zabrzan była jednak na tyle duża, że nawet przez chwile nie było zagrożenia przegraną. Dlatego trener Rastislav Trtik postawił na drugi garnitur. Swoją szansę świetnie wykorzystał Łukasz Gogola, który rzucił aż cztery bramki. Kolejne dwie zdobył Wojtek Matuszak, a jedną dołożył Maciek Tokaj. Najskuteczniejszymi zawodnikami pozostali jednak Tomczak (7) i Sluijters (6). Zabrzanie spokojnie doprowadzili do wygranej aż 18:32, dzięki czemu Trójkolorowi na swoje konto zapisali cztery punkty.

Następne starcie to mecz wyjazdowy z Piotrkowianinem już w najbliższy piątek.

KPR Legionowo – NMC Górnik Zabrze 18:32 (6:16)

KPR: Krekora, Kujawa, Wyrozębski – Adamski 6, Grabowski 4, Jędrzejewski 1, Suliński, Miecznikowski, Ignasiak, Brinovec 3, Gawęcki 3, Niedziółka 1, Rutkowski
Kary: 10 min. (Jędrzejewski – 4 min., Adamski, Suliński, Brinovec – 2 min.)

NMC Górnik: Galia, Kornecki – Gluch 5, Daćko 1, Fąfara, Tomczak 7, Gromyko, Sluijters 6, Tatarincew 2, Gliński 2, Gogola 4, Tokaj 1, Matuszak 2, Adamuszek 1, Francik 1
Kary: 8 min. (Tatarincew – 4 min., Gliński, Gogola – 2 min.)
Widzów: 650

 

PEŁNE STATYSTKI DOSTĘPNE TUTAJ

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.