Adrian Kondriatiuk w NMC Górniku Zabrze

Autor
Zaktualizowany: Maj 28, 2019

Najskuteczniejszy zawodnik tegorocznych rozgrywek, Adrian Kondriatuk zostanie zawodnikiem NMC Górnika Zabrze! Do Trójkolorowych dołączy w lipcu 2020 roku.

Kondriatiuk to jedno z najgorętszych nazwisk tegorocznych rozgrywek. Gra w Wybrzeżu Gdańsk, które walczyło o utrzymanie w PGNiG Superlidze. Rozgrywający przez cały sezon notował wysoką średnią trafień w meczu, ale rozpędził się zwłaszcza w końcówce. Łącznie w tym sezonie licząc rundę zasadniczą i spadkową zanotował aż 193 ligowe trafienia.

Adrian Kondriatiuk ma 26 lat. Jest wychowankiem SMSu Gdańsk, które reprezentował do 2012 roku. Wtedy przeszedł do seniorskiej drużyny Wybrzeża Gdańsk i stał się jej niekwestionowanym liderem. To go zaprowadziło przed dwoma laty do kadry, w której regularnie rozgrywa dobre spotkania.

Zawodnik przez najbliższy sezon będzie jeszcze grał w zespole z Trójmiasta, bowiem ma tam obowiązujący kontrakt. Później przejdzie do Zabrza na co najmniej trzy sezony i tym samym będzie następcą Rafała Glińskiego, który zimą przedłużył kontrakt na kolejny sezon.

– Bardzo się cieszymy z kolejnego ważnego i pespektywicznego wzmocnienia naszej drużyny – komentuje przyszłoroczny transfer Bogdan Kmiecik, prezes NMC Górnika Zabrze.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.