Aliaksandr Bachko zawodnikiem Górnika!

Autor
Zaktualizowany: 19 maja, 2022

Trwa transferowa ofensywa naszego klubu. Prezes Bogdan Kmiecik kilka dni temu deklarował, że w trakcie przerwy między sezonami Górnik pozyska kilku bardzo wartościowych zawodników. I tak się dzieje. We wtorek potwierdzaliśmy transfer Patryka Mauera, teraz miło nam poinformować, że nowym graczem zabrzan z dniem 1 lipca zostanie Aliaksandr Bachko, który poprzednie sezony spędził w Azotach Puławy, dwa razy zdobywając z tym klubem brązowe medale mistrzostw Polski.

Aliaksandr urodził się 15 sierpnia 1989 roku, mierzy 190 cm i gra na pozycji rozgrywającego. Nim trafił do Puław z powodzeniem występował w klubach SKA Mińska i Mieszkow Brześć, ale też w Finlandii, gdzie reprezentował barwy Riihimali Cocks. Bachko na na koncie występy w Lidze Mistrzów.

Rozgrywający to newralgiczna pozycja w zespole. Adrian Kondratiuk jest po poważnej kontuzji, cały czas rozwija się Paweł Krawczyk, ale na pewno brakuje nam dziś na rozegraniu doświadczonego zawodnika, który potrafi grać pod presją o wysoką stawkę. Bachko jest bardzo inteligentnym zawodnikiem, świetnie „czyta” grę, da nam jakość i pomoże rozwinąć się młodym zawodnikom. Jestem przekonany, że nawet dla rozwoju Krawczyka treningi i gra u boku takiego gracza bedą szasną na jeszcze szybszy rozwój. Także dlatego sięgnęliśmy po tego gracza – mówi właściciel i prezes Górnika, Bogdan Kmiecik.

Witamy na pokładzie, a już niebawem zamieścimy pierwszą rozmowę z naszym nowym zawodnikiem.

Musisz się zalogował, żeby dodać komentarz Login