Aż sześciu Górników powołanych do kadr Polski!

Autor
Zaktualizowany: 28 maja, 2020

Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił powołania do kadry A i B! Miło nam poinformować, że w konsultacjach szkoleniowych weźmie aż sześciu zawodników związanych z NMC Górnikiem Zabrze!

Do kadry A powołano czterech zawodników pierwszej drużyny. To skrzydłowi Jan Czuwara i Krystian Bondzior, a także lewy rozgrywający Szymon Sićko i środkowy rozgrywający Adrian Kondratiuk. Pulę uzupełnia młodziutki Paweł Krawczyk, który regularnie trenuje z pierwszą drużyną, a na dzień reprezentuje barwy SPRu Górnika Zabrze.

Jednocześnie ogłoszono powołania do kadry B. Znalazło się w niej miejsce dla naszego obrotowego, Bartka Bisa.
Pierwsza reprezentacja spotkać ma się 12 czerwca 2020 roku w ośrodku w Cetniewie. Trenować będą niespełna przez dwa tygodnie, do 23 czerwca.

W tym samym miejscu, ale o dwa dni dłużej trenować będzie kadra B.

  1. Kornecki Mateusz – KS VIVE Handball Kielce S.A.
  2. Zembrzycki Mateusz – KPR GO S.A.
  3. Zakreta Łukasz – MKS Kalisz sp. z o.o.
  4. Krajewski Przemysław – SPR Wisła Płock S.A. (od 15 do 20.06.)
  5. Jarosiewicz Piotr – KS Azoty-Puławy S.A.
  6. Czuwara Jan – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
  7. Sićko Szymon – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
  8. Łangowski Antoni – KS Azoty-Puławy S.A.
  9. Olejniczak Michał – UKS Miś Gorzów Wlkp. – SMS Gdańsk (od 15.06.)
  10. Gębala Tomasz – KS VIVE Handball Kielce S.A.
  11. Piechowski Mateusz – SPR Wisła Płock S.A.
  12. Pilitowski Maciej – MKS Kalisz sp. z o.o.
  13. Kondratiuk Adrian – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
  14. Działakiewicz Szymon – KPR GO S.A.
  15. Paczkowski Paweł – Telekom Veszprem (HUN) (od 15.06.)
  16. Bondzior Krystian – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
  17. Moryto Arkadiusz – KS VIVE Handball Kielce S.A.
  18. Dawydzik Dawid – KS Azoty-Puławy S.A.
  19. Klimków Jan – KPR GO S.A.
  20. Landzwojczak Ryszard – MMTS Kwidzyn
  21. Krawczyk Paweł – SPR Górnik Zabrze

Zawodnicy rezerwowi:

  1. Daszek Michał – SPR Wisła Płock S.A.
  2. Przybylski Rafał – KS Azoty-Puławy S.A.
  3. Walczak Patryk – TuS N-Luebbecke (GER)
  4. Morawski Adam – SPR Wisła Płock S.A.
  5. Wyszomirski Piotr – TBV Lemgo Lippe (GER)
  6. Chrapkowski Piotr – S.C. Magdeburg (GER)
  7. Majdziński Maciej – Bergischer HC (GER)
  8. Syprzak Kamil – Paris Saint Germain (FRA)
  9. Gębala Maciej – SC DHfK Lipsk (GER)

Kadra szkoleniowa:
Rombel Patryk – trener główny
Jurecki Bartosz – trener asystent
Szmal Sławomir – trener współpracujący
Zieliński Michał – kierownik
Jurasz Wojciech – lekarz
Buczak Jerzy – fizjoterapeuta
Urbański Marcin – fizjoterapeuta
Wicha Łukasz – trener przygotowania motorycznego
Adamska Paulina – statystyk
Habrat Paweł – psycholog

  1. Matlęga Jakub – MMTS Kwidzyn S.A.
  2. Wałach Miłosz – KS VIVE Kielce
  3. Czapliński Mikołaj – SPR Wisła Płock S.A.
  4. Sroczyk Marcel – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  5. Kawka Wiktor – KPR GO S.A.
  6. Przytuła Damian – MMTS Kwidzyn S.A.
  7. Zarzycki Maciej – KPR GO S.A.
  8. Nastaj Bartosz – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski S.A.
  9. Adamczyk Kamil – Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.
  10. Komarzewski Krzysztof – Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.
  11. Marciniak Marek – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  12. Janikowski Kelian – Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.
  13. Bis Bartłomiej – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
  14. Kaczor Sebastian – SKS Kusy Kraków – SMS Gdańsk
  15. Ossowski Arkadiusz – MMTS Kwidzyn S.A.

Zawodnicy rezerwowi:

  1. Borucki Wojciech – KS Azoty-Puławy S.A.
  2. Kowalczyk Bartosz – KS Azoty-Puławy S.A.
  3. Fedeńczak Dawid – KS Handball Sportowa S.A.
  4. Potoczny Michał – MMTS Kwidzyn S.A.
  5. Milewski Michał – KPR GO S.A.
  6. Adamski Kacper – MMTS Kwidzyn S.A.
  7. Dudkowski Paweł – MKS Zagłębie Lubin S.A.
  8. Rutkowski Piotr – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski S.A.
  9. Rogulski Łukasz – KS Azoty-Puławy S.A.

Kadra szkoleniowa:
Skórski Michał – trener główny
Rydz Paweł – trener współpracujący
Kamiński Łukasz – fizjoterapeuta

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.