Barbóręczna

Autor
Zaktualizowany: 4 grudnia, 2015

05 grudnia 2015 na hali POGOŃ ZABRZE odbędzie się IV edycja turnieju piłki ręcznej młodzików ,,BARBÓRĘCZNA 2015”.

Na parkiecie spotkają się drużyny młodzików r. 2001 oraz młodzików młodszych r. 2002 – SKS ,,ORLIK” Brzeg, LKPR MOTO-JELCZ Oława oraz gospodarz turnieju SPR ,,POGOŃ 1945” Zabrze.

Zawody będą trwać od godz. 9:30. Na godzinę 11:30 zaplanowano uroczyste otwarcie turnieju. Natomiast uroczyste zakończenie zaplanowano na godz. 15:30.

Patronat Honorowy nad imprezą objęła Pani Prezydent Małgorzata Mańka – Szulik.

Celem turnieju jest popularyzacja i rozwój piłki ręcznej oraz promowanie naszego Miasta Zabrze. Chcemy, żeby zadanie było dostępne dla mieszkańców miasta Zabrze, a w szczególności jego dzielnicy Zaborza. Jego mieszkańcy są od lat związani z piłką ręczną i klubem działającym na jego terenie.

Chcemy również promować aktywne uprawianie sportu poza zajęciami szkolnymi. Poprzez realizację turnieju pragniemy propagować ideę „Przez sport do zdrowia”, kształtować postawę kulturalnego kibicowania zasady ,,Fair play” oraz wyłonienie najlepszej drużyny i zawodnika, strzelca i bramkarza turnieju.

Poprzez zorganizowanie turnieju pragniemy włączyć się w propagowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Akcję ,,STOP zwolnieniom z WF-u”, która kreuje postawę: Sport – nawyk na całe życie.

barboreczna 2015

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.