Bartek Tomczak najlepszym lewoskrzydłowym PGNiG Superligi! Jan Czuwara piąty

Autor
Zaktualizowany: 28 grudnia, 2019

Aż dwóch zawodników NMC Górnika Zabrze trafiło do plebiscytu Sportowych Faktów na najlepszych lewoskrzydłowych PGNiG Superligi w roku 2019! Piąte miejsce zajął Jan Czuwara, a zwycięzcą został Bartłomiej Tomczak!

W uzasadnieniu wyboru Jana Czuwary czytamy: – Czuwara nie spuścił wyraźnie z tonu, po prostu trochę przygasł w porównaniu do zeszłego roku. W Zabrzu musi jednak dzielić czas z Bartłomiejem Tomczakiem, stąd bramek nie było jakoś nadzwyczajnie dużo (77 goli). Dynamiczny i skoczny, ze świetnym startem do kontry, dobrze wyszkolony technicznie, za kilka lat może zawojować polską piłkę ręczną. Na razie jednak wciąż nie pokazał pełni możliwości, od kilku miesięcy w kadrze co najwyżej numer trzy – czytamy.

W przypadku „Kopary” dziennikarze zaczynają kontrowersyjnie: – Spodziewamy się, że nasza decyzja spotka się z krytyką, sami długo rozważaliśmy inne rozwiązania, łącznie z brakiem pierwszego miejsca. Postawiliśmy na najbardziej stabilnego gracza w skali roku. 34-latek pewnego poziomu nie przeskoczy, ale nadal świetnie się trzyma. Właściwie od ponad dekady nie zanotował jakiejś gwałtownej obniżki formy, jest nader solidny. Najwięcej bramek ze wszystkich polskich lewoskrzydłowych (109), choć znaczna część padła po rzutach karnych. Tomczak to wciąż gwarancja regularności, rzadko zdarzają mu się wyraźnie słabsze występy – czytamy.

Najlepsi polscy szczypiorniści 2019: lewoskrzydłowi
1. Bartłomiej Tomczak (NMC Górnik Zabrze)
2. Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock)
3. Mateusz Jachlewski (PGE VIVE Kielce)
4. Piotr Jarosiewicz (KS Azoty Puławy)
5. Jan Czuwara (NMC Górnik Zabrze)
6. Piotr Swat (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski)

Musisz się zalogował, żeby dodać komentarz Login