– Ciężko kombinuję w domu – mówi Sasza Buszkow, ambsador NMC Górnika Zabrze w akcji MOVEMBER. Prosimy o wsparcie!

Autor
Zaktualizowany: Listopad 23, 2017

Jak ci z wąsem po miesiącu?

Szczerze? Strasznie mi przeszkadza! (śmiech) Nie rozumiem tych facetów, którzy przez całe życie chodzą z wąsem. Bo strasznie mi to przeszkadza, zresztą rodzinie też. Ale zostało parę dni, wytrzymam! W zasadzie codziennie rano wstaję, spoglądam na zegarek i odliczam dni do końca.

Ale cel jest szczytny. Co więcej koordynujesz wypad części drużyny na badania.

Tak, z sześciu czy siedmiu zawodników i kilku znajomych zaangażowali się w akcję i chcą pojechać ze mną na badania. Myślę, że dzięki temu w pewnym stopniu realizuję też cel tej akcji.

Profilaktyka raka jądra i prostaty jest bardzo ważna, ale wymaga też od ciebie, jako ambasadora, pracy przy specjalnych zdjęciach na profil na portalu Waymore. To wyzwanie?

Ciężkie, bo muszę ostro kombinować siedząc w domu. Zwłaszcza pierwsze było wyzwaniem, bo wykonywałem je dzień po wyjściu ze szpitala. Żona robiła mi zdjęcie, ja bawiłem się w modela. Trudno w tej sytuacji coś wymyślić, choć myślę, że efekty nie są złe.

Nie możemy uciec od pytania: jak zdrowie?

Zacząłem niedawno rehabilitację. Myślę, że idzie to w dobrym kierunku. Ruszam ręką praktycznie w pełnym zakresie. Wiadomo, że nie mogę obciążać ręki, ale też nie mam jakichś wielkich ograniczeń. Teraz czekam na zakończenie rehabilitacji i… wracam do gry.

A konkurencja na twojej pozycji rośnie: i Patryk, i Wojtek Matuszak.

Bardzo fajnie dla mnie. Będę miał ciężkie zadanie, będę musiał wejść w treningi i wreszcie – będę musiał udowodnić, że jestem dobrym skrzydłowym. Nie powiem czy pierwszym, bo to nie ma aż takiego znaczenia. Będę musiał na pewno dać z siebie wszystko.

Kiedy będziesz więc walczyć o pozycję?

Z doktorem Kwiatkowskim i naszym fizjoterapeutą planujemy, żeby wejść w trening na początku stycznia. Obojczyk będzie zrastać się do ośmiu tygodni, więc na to muszę teraz czekać.

 

SASZĘ W ZBIÓRCE NA RZECZ FUNDACJI KAPITAN ŚWIATEŁKO WESPRZEĆ MOŻNA NA PROFILU WAYMORE: https://waymore.pl/pl/wyzwanie/w/nie-ogole-wasa-do-konca-listopada/

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.