Co wiemy o beniaminku PGNiG Superligi?

Autor
Zaktualizowany: Czerwiec 4, 2019

Zaczynamy odliczać do rozpoczęcia przygotowań do kolejnego sezony PGNiG Superligi! W minionych rozgrywkach doszło do drobnych przetasowań i rozgrywki opuściła Arka Gdynia. Jej miejsce zajął SPR Tarnów!

Zespół z Tarnowa już intensywnie przygotowuje się do rozgrywek. Pierwszym krokiem była zmiana szkoleniowca. Po wywalczeniu awansu z zespołem pożegnał się Ryszard Tabor. Jego miejsce zajął Marcin Markuszewski, który niedawno jeszcze prowadził… Spójnię Gdynia (później Arkę)! Później przeniósł się do kobiecej sekcji w Gdyni i prowadził GTPR.

Do składu dołączy także brązowy medalista ostatnich rozgrywek, Mindaugas Tarcijonas. Były zawodnik Gwardii Opole w Polsce gra od 2011 roku. Pierwsze szlify zdobywał w Jurandzie Ciechanów, później Nielbie Wągrowiec, a ostatnie cztery sezony spędził w stolicy opolskiego. Litwin jest reprezentantem swojego kraju, występował w meczach eliminacji Mistrzostw Europy 2020.
Wcześniej Tarnów pozyskał trzech innych zawodników: bramkarza Patryka Małeckiego (wcześniej osiem lat w Zagłębiu Lubin), środkowego Wojciecha Dadeja (reprezentant juniorów, do tej pory KPR Gryfino) i lewoskrzydłowego Łukasza Kuźdebę (lewoskrzydłowy, osiem lat w Zagłębiu Lubin).

W składzie SPRu Tarnów możemy dostrzec sporo zabrzańskich akcentów. Klub reprezentuje bowiem Krzysztof Mogielnicki (były zawodnik Górnika, brat Dariusza Mogielnickiego) czy Michał Chodara (zawodnik Trójkolorowych w sezonie 2009/2010).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.