Demolka! Druga drużyna SPRu Górnik także w finale Mistrzostw Polski!

Autor
Zaktualizowany: 11 stycznia, 2021

Rewanżowe spotkanie pomiędzy SPRem Górnik Zabrze a UKSem 31 Rokitnicą Zabrze było jednostronne.

Trójkolorowi po pierwszym meczu mieli już dziewięć bramek przewagi i wystarczyło spokojnie przeprowdzić „drugą połowę”. Tymczasem nieco wzmocieni Trójkolorowi od początku narzucili swoje warunki i po czterech minutach prowadzili 5:0. I tą przewagą zakończyłą się pierwsza połowa (15:10).

W drugiej Górnicy nie mieli już cienia skrupułów i po dziewięciu minutach powiększyli przewagę do wyiku aż 22:11! Rokitniczanom zacięły się celowniki, marnowali nawet rzuty karne. W drugiej połowie trafili jeszcze tylko siedem razy. Trójkolorowi za to w rozstrzelali się na dobre. Dość powiedzieć, że końcówka meczu należała tylko do ich: rzucili aż 11 bramek z rzędu. A gdyby ie zmarnowany karny, to seria wydłużyłaby się do czternastu trafień! Stąd też wynik 40:17! Tym samym zameldowali się w 1/16 Mistrzostw Polski!

Co ciekawe, druga drużyna SPRu Górnik Zabrze do finałów awansowała z automatu, jako zwycięzcy ostatnich rozgrywek w ramac Śląskiej Ligi Juniorów.

SPR Górnik Zabrze – UKS 31 Rokitnica Zabrze 40:17 (15:10)
Górnik: Indyka, Szczęsny 2, Burtlyta 8, Ząbczyński 1, Skutela 3, Kałuża 4, Misiak, Jakubowski 2, Czapla, Mcha 1, Mrozek 2, Matuszewski 5, Piechula 1, Tadej 2, Szabat 4, Bykowski 5. Trener: Arkadiusz Miszka.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.