Fantastyczny Wielki Mecz! 

Autor
Zaktualizowany: 13 stycznia, 2020

Trzy kluby – NMC Górnik Zabrze, Górnik Zabrze i klub ReShape – w poniedziałkowy wieczór spotkały się w Hali Sportowej Pogoń, by zmierzyć się w ramach Wielkiego Meczu, który wsparł Fundację Iskierka! Wciąż jednak wszyscy czekali na sportowe emocje na parkiecie! 

W pierwszym spotkaniu ReShape zmierzył się z NMC Górnikiem Zabrze w piłkę ręczną. Chyba nikt nie spodziewał się aż takich emocji. W drużynie klubu fitness wyróżniał się praktycznie każdy zawodnik, ale niesamowitymi umiejętnościami, godnymi zawodowca, popisywał się Łukasz Pilz, autor trzech trafień. Równie skuteczny był Zbigniew Zych, który napierał cały czas ze skrzydła. Zabrzanie jednak nie ustępowali, i po trzech bramkach naszych obcokrajowców z rzędu (2 Sasza Buszkow, 1 Alex Tatarincew) udało się prowadzić 8:7 na 5 sekund przed końcem. Jakże jednak zaskoczeni byli Trójkolorowi, gdy w ostatniej sekundzie podyktowano rzut karny na rzecz ReShape! I ten został doskonale wykorzystany, na wagę cennego remisu!

Nieco lepiej Trójkolorowi weszli w mecz przeciwko Górnikowi Zabrze. Choć to piłkarze prowadzili przez pierwsze chwile, to jednak zabrzanie weszli w końcu w dobry rytm i po chwili zdobyli prowadzenie po dwóch imponujących trafieniach. Królowali zwłaszcza dwaj rozgrywający: Łukasz Gogola i Krzysztof Łyżwa. Dzięki ich trafienieniom zabrzańscy szczypiorniści prowadzili 4:1 po siedmiu minutach! Piłkarze z Roosevelta starali się co sił, świetnie kontrował Zapolnik, ale wciąż jednak było za mało na świetnie kontrujących gospodarzy. NMC Górnik Zabrze wygrał ostatecznie 11:4. 

Ostatni mecz w piłkę ręczną rozegrał się pomiędzy drużyną ReShape a Górnikiem Zabrze. Zawodowi piłkarze punktowali zespół w czarnych koszulkach kontrami, ale w ataku pozycyjnym zdecydowanie górowali pracownicy i przyjaciele klubu fitness.Piłki regularnie odbijał jednak bramkarz Górnika, Bartosz Neugebauer. Ostatecznie Trójkolorowi zdołali wygrać 3:7.

Tuż przed częścią piłkarską doszło do drobnego podsumowania wyników. W części “piłki ręcznej” NMC Górnik Zabrze wygrał z wynikiem 4 punktów, goście z Roosevelta zajęli drugie miejsce z dorobkiem 3 punktów, a ReShape zamknął podium z jednym, cennym punktem. 

W pierwszym meczu w piłce nożnej zmierzyli się zawodnicy ReShape z Górnikiem Zabrze. Zawodowi piłkarze mieli oczywisty handicap w spotkaniu, ale odziani w czarne trykoty sportowcy nie ustępowali im ani trochę pasją i zaangażowaniem. Punktowało jednak doświadczenie, w wyniku którego górą byli goście z Roosevelta, którzy trafili aż cztery razy. ReShape trafieniem Dawida Jóźwiaka zaliczył jedną bramkę na swoje konto. 

Równie ciekawie zapowiadało się spotkanie Górników. Co prawda gospodarze byli pozbawieni swojego superstrzelca, Jana Czuwary, który powołany został na Mistrzostwa Europy, ale wciąż mieli wielu cenionych piłkarzy w skłądzie. Wyczuwając napięcie, Górnik Zabrze wystawił mocny skład. Gospodarze przez pierwsze minuty byli sprowadzeni do defensywy, a jedyną okazję do bramki miał Krzysztof Łyżwa. I choć Dariusz Mogielnicki w bramce bronił rękami, nogami, a nawet brzuchem, to jednak musiał w końcu ulec kolejnej próbie zawodników z Roosevelta i pozwolił trafić Dawidowi Kopaczowi. Nie minęło jednak nawet 30 sekund, a świetnie odpowiedział Marek Daćko! Górnik prędko jednak zdołał zdobyć bramkę w wykonania Tomasza Loski. I w ostatnich sekundach cenne wyrównanie dał syn Jacka Szurgota, który fantastycznie trafił w okienko na 2:2!

O zwycięstwie NMC Górnika w całym turnieju decydować miał więc ostatni mecz, przeciwko drużynie ReShape. Na boisku pojawił się czarny koń Trójkolorowych, Rafał Biliński. Choć aktualnie jest klubowym fizjoterapeutą, to w karierze ma sporo występów piłkarskich w renomowanych klubach! To jednak ReShape po trafieniu Grześka Borowieckiego dała sobie prowadzenie! Zabrzanie atakowali raz za razem, ale wciąż piłka nie chciałą wpaść między słupki klub sportowego z ul. Narutowicza! Aż w końcu zaraz po wejściu na boisko z pierwszej piłki świetnie trafił Paweł Krawczyk! Po chwili swoje trafienie w kombinacyjnej akcji zdobył Krzysiek Łyżwa, po świetnym podaniu Łukasza Gogoli! Znów Łyżwa! W odpowiedzi fantastycznie zagrała Angela Masłowska i na 90 sekund przed końcem ReShape już naciskał przegrywajać jedynie 2:3!  Na kłopoty Łyżwa, który po kolejnej szybkiej akcji zaliczył hattricka w tym spotkaniu! Jeszcze była szansa, wszak na linii karnego stanęłą Angela Masłowska. Darek Mogielnicki jednak był bezlitosny i popisał się wyjątkową obroną pełną poświęcenia! Rzucił się tak mocno, że aż cała hala zatrzęsła się od upadku, ale i… obrony! 

Tym samym to właśnie NMC Górnik Zabrze z dorobkiem ośmiu punktów zwyciężył w turnieju, wyprzedzając Górnika Zabrze (7 punktów) i ReShape (1 punkt)! 

 

 Piłka ręczna: 

ReShape – NMC Górnik Zabrze 8:8 (Borowiecki, Zych 3, Kantor, Pilz 3 – Tomczak 2, Łyżwa 1, Buszkow 3, Tatarinvew, Krawczyk 1)

Górnik Zabrze – NMC Górnik Zabrze 4:11 (Wiśniewski 1, Zapolnik 3  – Daćko 3, Tomczak 3, Mogielnicki, Łyżwa 2, Gogola 2)

ReShape – Górnik Zabrze 3:7 (Zych 2, Tyrka – Matras 4, Zapolnik 3)

 

Piłka nożna:

ReShape – Górnik Zabrze 1:4 (Jóźwiak – Ściślak 2, Kasprzyk, Pawłowski

NMC Górnik Zabrze – Górnik Zabrze 2:2 (Daćko, Szurgot – Kopacz, Loska)

ReShape – NMC Górnik Zabrze  2:4 (Borowiecki, Masłowska – Krawczyk, Łyżwa 3)

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.