Finały PGNiG Superligi przed nami!

Autor
Zaktualizowany: Maj 21, 2019

Po weekendowych meczach znamy ostateczny skład spotkań o mistrzostwo oraz o brąz PGNiG Superligi! nOstatecznie zaskoczeń nie ma, choć w trakcie meczów półfinałowych było wyjątkowo ciekawie.

Skład dwumeczu finałowego był dość prosty do przewidzenia: Orlen Wisła Płock zmierzy się z PGE Vive Kielce.

Płocczanie dwukrotnie pokonali MMTS Kwidzyn, dzięki wyjątkowo silnej obronie. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 25:13, drugi 28:16.

Druga para rozegrała o wiele bardziej emocjonujące spotkania. Sensacyjnie w pierwszym spotkaniu pomiędzy Gwardią a Vive wygrali opolanie (32:31), przerywając trwającą przez 103 ligowe spotkania passę zwycięstw kielczan. Rewanż był równie ciekawy, ale jednak to faworyt spotkania zdołał wygrać pewnie 37:28.

Walka o brąz rozpocznie się już dziś. MMTS Kwidzyn podejmie Gwardię Opole o godz. 20. Rewanż rozegrany zostanie w piątek, również o godz. 20.

W międzyczasie rozegrany zostanie pierwszy mecz finałowy, a Mistrza Polski poznamy 25 maja w Kielcach. Już teraz można być pewnym, że będzie to wyjątkowo ciekawe spotkanie, wszak Płock wiosną prezentuje naprawdę wysoki poziom. Choć w trudach walki stracił jednego z najciekawszych zawodników, Tomasza Gębalę, który zerwał więzadło krzyżowe.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.