[GALERIA] Podziękowaliśmy Adrianowi Niedośpiałowi i Sebastianowi Kickiemu

Autor
Zaktualizowany: Wrzesień 19, 2017

Nim NMC Górnik Zabrze pokonał po heroicznym starciu Chrobrego Głogów, doszło do uroczystości podziękowania za wieloletnią grę dwóm ikonom NMC Górnika Zabrze: Adrianowi Niedośpiałowi i Sebastianowi Kickiemu. Obaj przez wiele lat reprezentowali zabrzański klub, dostarczając kibicom moc emocji.

Zapraszamy do galerii przygotowanej przez Krzysztofa Kuronia.

Sebastian Kicki w zabrzańskiej drużynie pojawił się w 2004 roku. Trójkolorowe barwy reprezentował nieprzerwanie do końca sezonu 2012/2013, kiedy jego kontrakt dobiegł końca. Kicki trafił do Olimpii Piekary Śląskie, w której jednak nie zagrzał miejsca. W styczniu 2014 roku w obliczu kontuzji bramkarzy zabrzańskiej drużyny wrócił do Zabrza. Górnicze barwy reprezentował do końca minionego sezonu. Sam o sobie mówi skromnie: „Legenda? Nie. Zawodnik, który był tu trzynaście lat. Tyle”.

Adrian Niedośpiał do Zabrza trafił w 2010 roku wprost z Zagłębia Lubin, w którym zdobył mistrzostwo Polski i występował w Lidze Mistrzów. W Zabrzu od początku był podporą zespołu. Świetnie wykańczał akcje, a w ostatnich latach był filarem obrony. To również dzięki jego zaangażowaniu zabrzanie wrócili po sezonie 2010/2011 do elity zespołów polskiego szczypiorniaka. W ciągu ostatnich dwóch sezonu pełnił również godność kapitana zespołu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.