Głogów na sobotę

Autor
Zaktualizowany: Listopad 8, 2018

NMC Górnika Zabrze przed maratonem trzech spotkań domowych czeka jeszcze wyjazdowe spotkanie z Chrobrym Głogów. To wyjątkowo ciekawy rywal, który z każdym meczem rozkręca się coraz bardziej.

Głogowianie ostatnie sezony spędzają w połowie tabeli, ale wciąż mają aspiracje na wejście na wyższy poziom i walkę o medale, jak chociażby w 2006 roku, kiedy zdobyli wicemistrzostwo Polski. W minionym sezonie drużyna zagroziła chociażby Azotom Puławy, ale ostatecznie znów zakończyła sezon w połowie tabeli.

Przed startem aktualnych rozgrywek Chrobry odmłodził skład. Rozstał się między innymi z legendą klubu, Markiem Świtałą, który barw klubu bronił przez 16 lat. Z klubem rozstał się także kolejny ligowy rutyniarz, Mariusz Gujski. Zespół opuścił także etatowy obrońca, Dominik Płócienniczak. Skład uzupełniono o gwiazdę Piotrkowianina, Stanisława Makowiejewa, a także Marka Podobasa. Zaciągnięto również wyróżniających się zawodników z I ligi: Mateusza Czaplę, Miłosza Bekisza i Bartosza Warmijaka.

Głogowianie ten sezon grają bardzo nierówno. Rozpoczęli od zwycięstwa z Piotrkowem, a potem nastała seria porażek: z Kwidzynem (22:24), Wisłą Płock (26:33), Azotami Puławy (26:34) i MKSem Kalicz (22:24). Impas udało się przełamać dopiero przeciwko Stali Mielec (24:30), po którym głogowianie pokonali jeszcze Zagłębie Lubin (23:19) i Wybrzeże Gdańsk (26:21). Ostatnio głogowianie ulegli jednak Gwardii Opole po wyrównanym meczu (29:27).

Historia spotkań NMC Górnika Zabrze i Chrobrego Głogów wskazuje na Trójkolorowych. W ostatnich 28 spotkaniach Górnik wygrał 18-krotnie, Głogów 8-krotnie, a dwa razy doszło 2 razy. W ostatnich pięciu oficjalnych spotkaniach Górnik wygrał cztery razy. Ostatni raz Głogów na swoim koncie punkty po meczu z zabrzanami zapisał 12 grudnia 2016 roku.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.