Górnicy rozpoczęli przygotowania

Autor
Zaktualizowany: Lipiec 4, 2017

Zgodnie z zapowiedziani nowy szkoleniowiec NMC Górnika Zabrze, Rastislav Trtik, 3 lipca rozpoczął przygotowania do nowego sezonu w PGNiG Superlidze. To jednak na razie testy dla zawodników, którzy grali mniej w ostatnim seniorskim sezonie lub wciąż grają w rozgrywkach juniorskich. Z pierwszej drużyny na treningu stawili się Przemysław Witkowski (powrót z wypożyczenia w HC Baniku Karvina), Tymoteusz Piątek, Filip Fąfara i nowy nabytek klubu – Łukasz Gogola (poprzednio Olimpia MEDEX Piekary Śląskie).

Prócz nich pojawiło się też kilkunastu juniorów grających na różnych pozycjach, których trener Trtik gorąco zachęcał do ciężkiej pracy. – Jeśli pokażecie talent, wysiłek, serce i umiejętności, to może wystąpicie tu, na tym boisku, w tym zespole – dopingował ich.

NMC Górnik Zabrze zna już wstępny zakres przygotowań. Czeka go dwumecz z Tatranem Preszów (poprzedni pracodawca trenera Trtika), dwa spotkania z zespołem z Frydka-Mistka, turniej Szczypiorno Cup w Kalizu i wreszcie międzynarodowy turniej piłki ręcznej w Zabrzu (11-12 sierpnia, z udziałem Karviny i Zaporoża). 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.