Górnik Zabrze rusza w przygodę w sezonie 2021/2022!

Autor
Zaktualizowany: 8 września, 2021

Choć Trójkolorowi mają za sobą już dwa oficjalne spotkania w ramach eliminacji do Ligi Europejskiej, to dopiero teraz rozpoczynają się rozgrywki, na które wszyscy czekamy! Pierwszym rywalem w nowym sezonie PGNiG Superligi będzie Energa MKS Kalisz! Mecz rozpocznie się w środę, o godz. 16.00. Nietypowa pora to wynik zaplanowanej przez TVP Sport transmisji.

Kaliszanie od kilku sezonów pokazują konsekwentnie, że mierzą coraz wyżej. W tym roku chcą realnie włączyć się w walkę o strefę medalową. W tym celu znów rozbudował skład. Jak już pisaliśmy, bodaj największym klubu jest zatrudnienie ligowego weterana i wciąż jednego z najlepszych strzelców współczesnej polskiej piłki ręcznej: Bartka Tomczaka. Wieloletni kapitan Górnika po rozstaniu z Trójkolorowymi prędko znalazł zatrudnienie dużo bliżej swojego domu i wciąż będzie grał w Superlidze.

Kolejnym transferem jest Kamil Pedryc, dotychczasowy zawodnik Grupy Azoty SPR Tarnów. Obrotowy jest znanym ze swojej nieustępliwości defensorem i będzie na pewno ważnym elementem układanki trenera Tomasza Strząbały, który również przedłużył kontrakt o kolejny rok. Trzecim ogłoszonym transferem jest 24-letni Miłosz Bekisz, który ostatnie lata spędził w Chrobrym Głogów.

Przygotowania Trójkolorowych do tego spotkania trwały już w ubiegłym tygodniu. Pierwsze oznaki lepszej formy można było zaobserwować w starciu rewanżowym z OIF Arendal. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się w środowym starciu z Energą MKS Kalisz, które rozpocznie o godz. 16.00!

Bilety wciąż dostępne są na portalu KupBilet.pl – zapraszamy do zakupu!

Jednocześnie mecz będzie można także śledzić w transmisji TVP Sport – w telewizji, aplikacji oraz na stronie internetowej – TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.