Gramy z Pogonią. Szczecin stabilnością silny

Autor
Zaktualizowany: Wrzesień 13, 2018

Niedzielne spotkanie pomiędzy NMC Górnikiem Zabrze a Sandrą SPA Pogoń Szczecin będzie wyjątkowo ciekawe, bowiem oba zespoły od co najmniej trzech sezonów stawiają na stabilność składu. W obu klubach doszło do stosunkowo niewielkich rotacji w składzie w przerwie sezonowej, więc mecz będzie tym ciekawszy.

Przypomnijmy, że Górnik zrezygnował z kilku zawodników, którzy do tej pory odgrywali drugorzędną rolę w klubie. Wzmocnił się za to o perspektywicznych rozgrywających, którzy jednak doznali w okresie przygotowawczym kontuzji, które wykluczyły ich na kilka najbliższych tygodni.

U Portowców widać starania o odmłodzenie składu. W ubiegłych rozgrywkach wypożyczyli między innymi zawodnika Górnika, Wojtka Matuszaka. Musieli jednak uzupełnić skład między innymi o skrzydłowego, wszak Wojciech Zydroń zakończył karierę sportową. Z klubem rozstał się również Sebastian Zapora, który aktualnie broni barw… NMC Górnika Zabrze. Bramki strzec mają dwaj młodzi golkiperzy: Marek Bartosik i Marcin Teterycz. Na środku pojawią się Piotr Rybski i Patryk Miłek. Trzon zespołu pozostał jednak bez zmian

W ostatnich piętnastu spotkaniach NMC Górnik Zabrze górą był aż 11 razy. Raz wygrał Szczecin, a trzy pozostałe spotkania zakończone zostały remisem.

Najważniejszym meczem o stawkę pomiędzy oboma drużynami był finał pierwszego i jedynego Pucharu PGNiG Superligi, w którym Trójkolorowi pokonali Portowców aż 34:25. W ubiegłym zesonie zabrzanie górą byli dwukrotnie – w Szczecinie wygrywając dzisięcioma trafieniami (20:30), w Zabrzu – dziewięcioma (30:21).

Szczecin w tym sezonie jest jednak o wiele bardziej zmotywowany i pozbawiony kompleksów. W pierwszym spotkaniu przeciw Wybrzeżowi Gdańsk co prawda przegrali 25:20, by w drugiej serii spotkać się z półfinalistą minionych rozgrywek z Opola. Po zaciętym i wyrównanym pojedynku górą była jednak Gwardia, wygrywając 27:26.

Start meczu o godz. 17 w najbliższą niedzielę.

 

Zapraszamy serdecznie do zakupu biletów na mecz już dziś, by zagwarantować sobie najlepsze miejsca na hali. Można je nabyć na portalu KupBilet.pl – KLIK.

 

Bilety na mecze PGNiG Superligi oraz Pucharu Polski:
20 zł – normalny
15 zł – ulgowy (dla starszej młodzieży uczącej się i studentów, a także emerytów i rencistów)
10 zł – ulgowy (dla młodzieży szkolnej do 18 lat)
45 zł – rodzinny 2+1 (dwie osoby dorosłe plus dziecko do 18 lat)
50 zł – rodzinny 2+2 (dwie osoby dorosłe plus dwójka dzieci do 18 lat)
1 zł – dzieci do lat 7

UWAGA: W dzień meczowy bilety będą również w sprzedaży w serwisie: kupbilet.pl do godziny przed spotkaniem. Później wejściówki dostępne tylko w kasie klubu, w cenie o 5 zł wyższej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.