Handballnews.pl: Gwardia i NMC Górnik zgłoszone do Pucharu EHF. Z szansami są też Azoty Puławy!

Autor
Zaktualizowany: 19 czerwca, 2019

W przyszłym sezonie Polskę w Pucharze EHF będą reprezentować Gwardia Opole oraz NMC Górnik Zabrze. Do rozgrywek jako drużyna dodatkowa zgłoszone zostały Azoty Puławy.

Według rankingu EHF Polska ma trzy miejsca w Pucharze EHF. Wicemistrz Polski – Orlen Wisła stara się o „dziką kartę” Ligi Mistrzów. W takiej sytuacji jednak miejsce płocczan w Pucharze EHF nie zwalnia się. Nasz kraj miał więc do dyspozycji jeszcze dwa miejsca. Pierwsze przypadło brązowemu medaliście PGNiG Superligi – Gwardii Opole.

Kolejne mógł zająć MMTS, czyli czwarty zespół ubiegłego sezonu. Jednak kwidzyński klub zrezygnował z tej opcji i dlatego w Pucharze EHF zagra kolejny w rankingu – NMC Górnik Zabrze.

Do rozgrywek zostały zgłoszone także Azoty. W tym roku EHF dopuszczała możliwość zgłoszenia do rozgrywek innych zespołów, które na koniec ligowego sezonu zajęły przynajmniej siódme miejsce. W tym przypadku z tej opcji skorzystał klub z Puław.

Czas na zgłoszenie drużyn mija ostatecznie we wtorek 18 czerwca. Z kolei do końca miesiąca powinniśmy poznać listę wszystkich uczestników Pucharu EHF oraz rozstawienie i ramowy terminarz sezonu.

 

źródło: handballnews.pl; autor: Wojciech Staniec, 17-06-2019, 16:09

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.