Ignacy Bąk i Martin Galia nominowani do tytułu GRACZA LISTOPADA!

Autor
Zaktualizowany: Grudzień 5, 2018

TEN MIESIĄC NALEŻY DO NAS! Po sukcesie Mateusza Korneckiego w październiku, tym razem na Gracza Listopada wytypowano dwóch naszych zawodników! WP Sportowe Fakty wskazało Martina Galię, a Przegląd Sportowy wybrał Ignacego Bąka!

Głosować można na fanpage’u PGNiG Superligi – KLIK

 

PRZEGLĄD SPORTOWY:
Ignacy Bąk (NMC Górnik Zabrze) – Pozostaje w tym sezonie w cieniu kolegi na prawym rozegraniu Iso Sluijtersa, ale listopad był dla 23-letniego Polaka udany. Górnik wygrał wszystkie cztery mecze, a Bąk rzucił w nich 17 goli na 26 rzutów, co daje mu niezłą jak na rozgrywającego skuteczność na poziomie 65 procent (dla porównania Sluijters miał 58 proc. przy 33 rzutach). Gracz Górnika powinien zacząć pokazywać w dłuższej perspektywie, że ma reprezentacyjne, a nie tylko ligowe ambicje.

SPORTOWE FAKTY:
Martin Galia (NMC Górnik Zabrze) – Wielki powrót czeskiego weterana. Pauzował przez prawie pół roku po poważnej operacji kolana, wrócił do gry w październiku, a w listopadzie zachwycał jak za najlepszych czasów w Superlidze. Tylko raz zszedł poniżej 40 proc. skuteczności w bramce, cały miesiąc utrzymywał bardzo wysoki poziom, przeciwko Wybrzeżu i Stali odbijał co drugi rzut rywali. Nic dziwnego, że z takim zabezpieczeniem Górnik kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Golkiperzy są zresztą bardzo mocną stroną zabrzan, przed miesiącem o tytuł gracza miesiąca walczył jego kolega, Mateusz Kornecki.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.