Ignacy Bąk wzmacnia NMC Górnika Zabrze

Autor
Zaktualizowany: Listopad 13, 2017

Ignacy Bąk, prawy rozgrywający, wzmacnia NMC Górnika Zabrze. Podpisał kontrakt, który obowiązywać będzie do czerwca 2020 roku. 22-latek w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Gwardii Opole, a wcześniej przez dwa lata Chrobrego Głogów. Jego doskonała gra szybko zainteresowała sztab MMTSu Kwidzyn, który upatrywał w zawodniku wzmocnienie na miarę walki o medale. Tam też trafił w lipcu. Teraz jednak przywdzieje trójkolorowy trykot.

– Ignacy Bąk jest młodym zawodnikiem, który doskonale wpisuje się do naszej wizji zespołu i polityki transferowej – mówi Bogdan Kmiecik, prezes NMC Górnika Zabrze. – Będzie nie tylko uzupełnieniem, ale i wzmocnieniem prawej połówki drużyny – dodaje. Prezes Kmiecik nie ukrywa również, że zatrudnienie Bąka do element wzmocnień na przyszły sezon. – Planujemy zatrudnienie jeszcze dwóch zawodników na kolejne rozgrywki – mówi.

Ignacy Bąk pochodzi z Mysłowic i jest wychowankiem tamtejszego zespołu. Od dawna uznawany jest za jednego z najbardziej wyróżniających się zawodników młodego pokolenia. Już w wieku 18 lat został zaproszony na zgrupowanie pierwszej reprezentacji Polski. Ociera się o nią już u trzeciego szkoleniowca z rzędu! 

W klubie z Opolszczyzny rzucił 68 bramek w 31 meczach. W tym sezonie trafiał 9 razy.

 

1 Komentarz

  1. Andrzej

    13 listopada 2017 at 14:07

    Brawo dla Zarządu za perspektywiczne myślenie. Teraz tylko brakuje aby ktoś z większych sponsorów zainteresował się Górnikiem !! I w końcu na Śląsku będzie zespół który by rywalizował z wielkimi w Polsce ?!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.