Intensywny tydzień NMC Górnika Zabrze

Autor
Zaktualizowany: Marzec 1, 2019

Po wyjątkowo trudnej serii spotkań, w których NMC Górnik Zabrze potykał się ze MMTSem Kwidzyn, Orlenem Wisłą Płock oraz Azotami Puławy, przyszedł czas na odrobinę przerwy i kilka dni na regenerację. Trójkolorowi jednak najbliższe dni spędzą także na intensywnych treningach, w których umocnią formę i poprawią taktykę, wszak już niedługo ponownie rozpocznie się maraton spotkań.

Wszystko bowiem wskazuje, że w ciągu tygodnia zabrzanie zagrają aż trzy spotkania. Pierwsze z nich to na pewno elektryzujące starcie z Energą MKSem Kalisz planowane na 10 marca, godz. 17.00 w Hali Pogoni. Trójkolorowi spotkają się ze swoim byłym szkoleniowcem, Patrikiem Liljestrandem. Szwedzki trener zimą zmienił na ławce Pawła Ruska i od razu dał nowy oddech zespołowi z województwa wielkopolskiego. Kaliszanie zaczęli notować kolejne zwycięstwa, a wśród nich była zaskakująca wygrana z NMC Górnikiem Zabrze i wyeliminowanie zabrzan z rozgrywek Pucharu Polski.

Ledwie kilka dni później, bo już w środę 13 marca, Trójkolorowi udadzą się do Mielca, by spotkać się z tamtejszą Stalą. To będzie kolejne trudne starcie, wszak Mielec po zmianie szkoleniowca i prezesa nagle odzyskał dech i prezentuje się o wiele lepiej niż jeszcze kilka tygodni temu.

Seria zakończy się w Zabrzu prawdopodobnie 16 marca, kiedy zabrzanie podejmą Chrobrego Głogów. Będzie to też ostatni domowy mecz Trójkolorowych w rundzie zasadniczej. Zgodnie z terminarzem zabrzanie mieli jeszcze gościć Gwardię Opole, ale przypomnijmy, że jesienią doszło do zmiany gospodarza tego spotkania. Dlatego Górnicy wpierw pojadą do Gdańska (23 lub 24 marca), tydzień później do Opola (30 lub 31 marca), a rundę wiosenną zakończą w Lubinie (3 kwietnia). 

 

Bilety na mecze PGNiG Superligi oraz Pucharu Polski:

20 zł – normalny
15 zł – ulgowy (dla starszej młodzieży uczącej się i studentów, a także emerytów i rencistów)
10 zł – ulgowy (dla młodzieży szkolnej do 18 lat)
45 zł – rodzinny 2+1 (dwie osoby dorosłe plus dziecko do 18 lat)
50 zł – rodzinny 2+2 (dwie osoby dorosłe plus dwójka dzieci do 18 lat)
1 zł – dzieci do lat 7

UWAGA: W dzień meczowy bilety będą również w sprzedaży w serwisie: kupbilet.pl do godziny przed spotkaniem. Później wejściówki dostępne tylko w kasie klubu, w cenie o 5 zł wyższej.

 

 

1 Komentarz

 1. Anonim

  3 marca 2019 at 11:11

  Jednego w tym wszystkim brakuje mianowicie raportu o stanie zdrowia zawodników.
  Przykład z Puław brak Tatarincewa Gogoli traktuję w kategoriach nowości.
  Brak Bąka H.Korneckiego Glucha to już kwestie długofalowe.
  Choć myślę że należałoby poinformować na jakim etapie rehabilitacji się znajdują oraz przypomnieć od czasu do czasu na jaki okres został Gluch zdyskwalifikowany.
  Sądzę że to istotne informacje.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.