Iso Sluijters na strzeleckim podium! Martin Galia najlepszym bramkarzem!

Autor
Zaktualizowany: Marzec 14, 2019

Ciąg dalszy wyróżnień dla zawodników NMC Górnika Zabrze. Tym razem dla Iso Sluijtersa i Martina Galii!

Ledwie Holender został graczem lutego (w sobotę przed meczem z Głogowem otrzyma to wyróżnienie), regularnie nominowany jest do gracza serii, a po wczorajszym świetnym występie w Mielcu i zdobyciu aż ośmiu trafień, dziś zameldował się na podium konkursu na króla strzelców!

Sluijters od kilkunastu tygodni przebywał w strzeleckim TOP 10. Wczoraj zdobył ostatecznie 109. bramkę i jest na trzecim miejscu wśród najskuteczniejszych zawodników. Wyprzedza go Adrian Kondratiuk (Wybrzeże Gdańsk, 113 bramek) oraz Arkadiusz Moryto (PGE Vive Kielce, 131 trafień). Kolejnego zabrzanina w zestawieniu zobaczymy na 19. pozycji. To Bartłomiej Tomczak, autor 79 trafień. Na 24. pozycji dojrzymy Marka Daćkę z wynikiem 76 bramek.

Jednocześnie Martin Galia wrócił na fotel lidera wśród najskuteczniejszych bramkarzy. Od kilku tygodni wymienia się tą pozycją z Adamem Morawskim (Orlen Wisła Płock). Po wczorajszym meczu zagranym z ponad 40-procentową skutecznością, Galicz osiagnął średnią sezonową na poziomie 37,38% i wyprzedził o 0,25% popularnego „Loczka”. Galia wystąpił w trzynastu meczach, obronił 117 rzutów, wpuścił 196 bramek. Ma też wyjątkowo wysoką skuteczność obron karnych sięgającą 39,13% (9 obron na 23 rzuty). Co ciekawe, znalazł się też w nielicznym gronie bramkarzy karanych dwuminutowymi karami. Prócz niego ukarani zostali Przemysław Witkowski (były zawodnik Górnika, a teraz Wybrzeża Gdańsk), Artur Chmieliński (również Wybrzeże Gdańsk), a w sumie cztery minuty otrzymał Mateusz Zimakowski (Arka Gdynia).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.