Jan Czuwara w kadrze na eliminacje!

Autor
Zaktualizowany: 4 stycznia, 2021

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski mężczyzn podał nazwiska dwudziestu zawodników, którzy zagrają z dużym prawdopodobieństwem w kwalifikacjach EHF EURO 2022 z Turcją i polecą na mundial do Egiptu. Kadrę tworzy czternastu zawodników z sześciu klubów PGNiG Superligi oraz szóstka graczy z klubów zagranicznych.

Po turnieju w Jastrzębiu-Zdroju selekcjoner ograniczył skład kadry. Do domu wrócili rozgrywający Maciej Zarzycki i Szymon Działakiewicz, skrzydłowi Piotr Jarosiewicz i Dawid Fedeńczak oraz obrotowi Jan Klimków i Mateusz Piechowski. W ich miejsce dołączyła czwórka zawodników z zagranicznych klubów.

Zaraz po przyjeździe, we środę, do Płocka kadrowicze zostali przebadani testami PCR na obecność koronawirusa w organizmie. Wszystkie wyniki okazały się negatywne. W czwartek jako ostatni do zespołu dołączył Kamil Syprzak, który z uwagi na obowiązku klubowe w PSG występował w zaległym turnieju FINAL4 Ligi Mistrzów. Oprócz Syprzaka w niedawnym turnieju w Jastrzębiu-Zdroju nie mogła zagrać trójka zawodników Bundesligi: Maciej Majdziński, Maciej Gebala i Piotr Chrapkowski. Pozostali kadrowicze, łącznie z tą trójką, zaliczyli trening w Orlen Arenie. Po południu wybrani zawodnicy mieli w planach siłownię. Zaraz po Nowym Roku reprezentantów Polski czeka sesja zdjęciowa. Wylot do Turcji nastąpi 4 stycznia. Ze Stambułu drużyna do Eskisehir (spotkanie 6 stycznia) pojedzie autokarem. Drugi z meczów z Turcją został zaplanowany na 9 stycznia o g. 20:00 w Płocku.
Następnie reprezentantów czekają kolejne trzy dni treningów w Płocku i wylot 13 stycznia czarterem na MŚ do Egiptu, gdzie 15, 17 i 19 stycznia zagrają kolejno z Tunezją, Hiszpanią i Brazylią. W międzyczasie będą mieli jeszcze kilka testów na koronawirusa, więc wszyscy rezerwowi cały czas muszą być w gotowości. Miejmy nadzieję, że na ostateczny skład Polaków, który uda się na mundial, wpływu nie będą miały kontuzje. W trakcie MŚ do meczowego protokołu będzie można wpisać tradycyjnie szesnaście nazwisk. Każdy zespół będzie mógł wykorzystać w czasie imprezy pięć zmian, nie licząc przypadków zakażenia koronawirusem.

KADRA POLSKI:
BRAMKARZE: Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Mateusz Kornecki (Łomża Vive Kielce), Piotr Wyszomirski (Grundfos Tatabanya/ Węgry);
ROZGRYWAJĄCY: Tomasz Gębala, Szymon Sićko, Michał Olejniczak (wszyscy Vive), Kacper Adamski, Maciej Pilitowski (obaj Energa Kalisz), Arkadiusz Ossowski (MMTS Kwidzyn), Rafał Przybylski (Azoty Puławy), Maciej Majdziński (Bergischer HC / Niemcy), Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg / Niemcy);
SKRZYDŁOWI: Jan Czuwara (Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski, Michał Daszek (obaj Wisła), Arkadiusz Moryto (Vive);
OBROTOWI: Dawid Dawydzik (Azoty), Patryk Walczak (Vardar Skopje/ Macedonia Płn.), Maciej Gębala (DHfK Lipsk/ Niemcy), Kamil Syprzak (Paris Saint-Germain/ Francja).

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.