Juniorzy Górnika Zabrze pokonują młodzież z Vive!

Autor
Zaktualizowany: Styczeń 8, 2018

Nie od dziś wiadomo, że w zabrzańskiej młodzieży można upatrywać przyszłość NMC Górnika Zabrze. Trójkolorowi grający w barwach SPRu Górnik Zabrze w sobotę podjęli Vive Kielce. Goście musieli jednak uznać wyższość zabrzan, bowiem polegli aż 36:30.

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Hubert Wołowiec i było to jedyne prowadzenie kielczan w tym meczu. Trójkolorowi odpowiedzili bowiem prędko pięcioma trafieniami, w tym po dwa zapisali na swoje kontro Michał Jałowiecki i Szymon Pluczyk. Choć to rozgniewało nieco adeptów szczypiorniaka z Kielc, zabrzanie zdołali doprowadzić pierwsza połowę do końca z aż siedmiobramkową przewagą (17:10).

W drugiej połowie znów popisał się Pluczyk, który trafił cztery razy z rzędu. Chciał najpewniej tym samym dogonić swojego kolegę z drużyny, Michała Jałowieckiego, autora aż 10 trafień w pierwszej części gry. Tego było jednak za mało, bo sumarycznie obaj zawodnicy zdobyli 25 bramek, ale o jedną lepszy był właśnie Michał. Kielczanie próbowali złapać kontakt z rywalem. Zdołali się zbliżyć nawet na na sześć trafień. Ostatecznie jednak ta przewaga została utrzymana i mecz zakończył się wynikiem 36:30.  

SPR Górnik Zabrze – KS Vive Kielce 36:30 (17:10)

Górnik: Jałowiecki 13, Kowalski 1, Krawczyk, Księżyk 1, Mańko, Morta, Pluczyk 12, Ruciński, Stala 2, Walczak 1, Więckiewicz, Łukawski 1, Żelezik 4, Żydek 1.

Vive: Wołowiec 8, Murzec 1, Bysiak, Krawczyk 5, Bja 5, Winiarski 1, Wałach, Litwin, Stępnik 2, Spytek, Mazur 1, Włodarski 1, Mazur 1, Pawlik 2, Filipowicz 3.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.