Juniorzy z Zawadzkiego górą

Autor
Zaktualizowany: Luty 2, 2019

SPR Górnik Zabrze kontynuuje walkę w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów. Dziś zmierzył się z zawodnikami z ASPRu Zawadzkie. Fatalna pierwsza połowa przyniosła smutny rezultat na koniec meczu.

Zawodnicy z Zawadzkiego, choć grali tylko w jedenastu (a dwóch w ogóle nie weszło na parkiet w całym spotkaniu), naparli od samego początku. Rzucali seriami, szybko zdobywając przewagę czterech trafień. Świetne zawody rozgrywał zwłaszcza Łukasz Smyk, który doskonale trafiał raz za razem do zabrzańskie bramki. Roszady w składzie zabrzan wciąż nie zmieniały obrazu na boisku. Zespół ASPRu ostatecznie po pierwszej połowie wygrywał aż 18:9.

W drugiej połowie naparli zabrzanie. Dobrze spisywał się Alan Pronobis i Dawid Górczyk. I choć oba zespoły wymieniały się praktycznie trafienie za trafienie, zaliczka z pierwszej połowy została utrzymana i to Zawadzkie wygrało 36:27.

ASPR Zawadzkie – SPR Górnik Zabrze 36:27 (18:9)
ASPR: Stempin 4, Jałowiecki 4, Damas 8, Hentschel 4, Długoszewski, SMyk 11, Czaja 3, Kubica 2, Kaczmarczyk. Trener: Łukasz Morzyk
Kary: 10 minut (Jałowiecki, Smyk 2, Czaja 2)

Górnik: Lang 1, Gabrych 2, Ościk, Górczyk 7, Orzechowski 1, Pronobis 4, Torbus 1, Malchrzyk, Radzikowski 2, Borok 3, Rogoń, Grabowski 3, Jasiewicz, Medwid 1, Wiśniewski, Lichota. Trener: Arkadiusz Kowalski, Arkadiusz Miszka.
Kart: 8 minut (Gabrych, Radzikowski, Borok, Lichota)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.