Juniorzy

Zapleczem juniorskim NMC Górnika Zabrze jest SPR Górnik Zabrze, który powstał w grudniu 2016 roku z inicjatywy aktualnego prezesa, Dariusza Mogielnickiego. W 2019 roku do zarządu dołączył Konrad Surdyk.  Głównym celem klubu było wychowanie jak największej liczby zawodników młodego pokolenia, którzy w przyszłości stanowiliby prawdziwe wsparcie zespołów najwyższych klas rozgrywkowych.

Aktualnie klub prowadzi cztery roczniki, począwszy od 2001 roku. Najstarszą grupę juniorską prowadzi trener Michał Kmieć. Rocznik 2002 (juniorzy) trenuje i rozgrywa spotkania pod okiem Arkadiusza Miszki. Zawodnicy z rocznika 2003 (juniorzy młodsi) pracują pod okiem Arkadiusza Kowalskiego, a najmłodsi, z rocznika 2004 (również juniorzy młodsi) to także podopieczni trenera Miszki. 

 Klub w 2019 roku stworzył zespół, który bierze udział w rozgrywkach drugiej ligi. Oparty jest tylko o zawodników z roczników 2001-2004. Zespół prowadzi Arkadiusz Miszka, a szkoleniem bramkarzy zajmuje się jeden z najlepszych golkiperów grających w Polsce, Martin Galia. 

Pomimo stosunkowo krótkiego czasu, od kiedy klub rozpoczął działalność, ma już na koncie sporo cenionych wychowanków. W superligowym NMC Górniku Zabrze trenuje dwóch zawodników z przeszłością w SPRze – Patryk Gluch i Paweł Kazimier. Szymon Pluczyk jest zawodnikiem pierwszoligowej Olimpii MEDEX Piekary Śląskie, a Tomasz Łukawski, Michał Walczak i Michał Jałowiecki trenują w Grunwaldzie Halemba. 

Treningi roczników juniorskich odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.30 do 18.00 w Hali Pogoń. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych, zwłaszcza z rocznika 2005, to kontaktu telefonicznego pod numerem pod numer 604434978.