Klub

preses-bogdan-kmiecikBOGDAN KMIECIK
Prezes Zarządu

Bogdan Kmiecik jest prezesem zarządu NMC Górnik Zabrze. Dzięki jego zaangażowaniu zabrzański klub z tradycjami rozbłysnął znów dawnym blaskiem. Według rankingu Głosu Zabrza pan prezes jest także jednym z najbardziej wpływowych ludzi w mieście.

O związkach z piłką ręczną:

– Trenowałem piłkę ręczną jako junior. Rozpocząłem tę przygodę w wieku 14 lat, zakończyłem około cztery lata później. Wszystko zaczęło się od tego, że w szkole kazano nam grać w piłkę ręczną, potem spodobało mi się to i tak zostało. W wieku około 19 lat porzuciłem sport i zająłem się biznesem. Moje związki ze sportem ograniczały się do oglądania zawodów w telewizji.

O innych sportach:

– Oprócz piłki ręcznej przez jakiś czas biegałem, ale wszystko to amatorsko. Kiedy miałem 19 lat grałem w hokeja w Niemczech, to była trzecioligowa drużyna. Regularne też gram w tenisa, jeżdżę na nartach i rowerze.

O sponsoringu:

– Sponsoring zaczął się trochę przypadkowo. Wybudowaliśmy w Zabrzu nowy zakład pracy i chcieliśmy się pokazać w mieście jako pracodawca. Szukaliśmy możliwości zareklamowania naszej firmy. Miałem sentyment do piłki ręcznej. Z Markiem Kąpą grałem w jednej drużynie, znałem Franciszka Michóra, więc wspólnie zaczęliśmy budować zespół. Miałem pewne zdolności, powiedzmy, managerskie toteż od strony administracyjnej było mi łatwiej poprowadzić taki klub, niż komuś kto nie ma tych umiejętności.

O pracy zarządzie:

– Wiele rzeczy w życiu jest ciężkich, jak chociażby biznes. Ale kiedy pomyśli się ile to daje przyjemności to przestaje mieć znaczenie złożoność tej pracy. Bywa ciężko, ale potem można patrzeć na zwycięstwa takie jak 25:20 nad Azotami Puławy czy 30:26 nad Vive Targami Kielce. To daje naprawdę ogromną satysfakcję.


ARTUR JANKOWSKI
Dyrektor Zarządzający

Artur Jankowski – trener, wykładowca, praktyk z zakresu sprzedaży, negocjacji, zarządzania i obsługi klienta. Od 1993 roku pracował w Radiu Flash gdzie w 1996 roku był Dyrektorem Sprzedaży do 2001 roku. W latach 2001 – 2006 pełnił funkcję dyrektora sprzedaży w Grupie Radiowej Agory. Zarządzał działami sprzedaży w Katowicach, Poznaniu, Krakowie i Łodzi. Tworzył projekt budowy i rozwoju stacji radiowej Złote przeboje w Łodzi oraz projekt budowy działu sprzedaży w Poznaniu w pięciu stacjach radiowych Agory. W latach 2006-2007 był dyrektorem Sprzedaży i Marketingu katowickiego dziennika Sport. Przeszkolił kilkaset grup handlowych i menadżerów odpowiedzialnych za zarządzanie, sprzedaż i bezpośredni kontakt z klientem. Wykładał na Uniwersytecie Śląskim zajęcia z zakresu rekrutacji, sprzedaży oraz mediów którego jest absolwentem. Posiada praktykę w zarządzaniu i doświadczenie w pracy w działach sprzedaży i marketingu – 20 LAT. Prowadził i zarządzał organizacjami do 400 pracowników – Warszawa, Wrocław i Poznań jako dyrektor operacyjny, przez kilka lat jako Prezes w branży IT Secure. W latach 2011- 2014 był Prezesem Zarządu klubu Górnik Zabrze S.A gdzie teraz jest członkiem Rady Nadzorczej.


FRANCISZEK MICHÓRWiceprezes Franciszek Michór
Dyrektor ds. sportowych

Franciszek Michór w NMC Górnik Zabrze pełni funkcję dyrektora. Z piłką ręczną, w tym z Pogonią Zabrze jest związany od prawie 30 lat.

– Moją przygodę z piłką ręczną zacząłem w 1973 roku. Wtedy podjąłem treningi w Pogoni Zabrze jako junior, potem jako senior. W 1979 roku, rok po tym jak dołączyłem do zespołu seniorów, przeniosłem się do Grunwaldu Halemba. Chciałem grać, a w Pogoni miałbym na to małe szanse, bo ówczesna drużyna była bardzo mocna. Po kolejnym roku przeszedłem do Polonii Łaziska, tam grałem do 1990 roku, kiedy to zamknąłem karierę sportową.

Ale na tym nie zakończyłem swoich związków ze sportem. „Bawiłem się” potem, fundując nagrody, puchary dla Pogoni. Od 2007 roku znów podjąłem się pomocy zabrzańskiemu zespołowi piłki ręcznej, tym razem od strony administracyjnej. Rozpocząłem pracę w zarządzie klubu, którą kontynuuję do teraz. A jest to ciężka, wyczerpująca praca, gorsza niż gra na boisku!