Kolejna wygrana w Zubri

Autor
Zaktualizowany: 10 sierpnia, 2019

W drugim sparingu rozegranym pomiędzy NMC Górnikiem Zabrze a HC ROBE Zubri Czesi zdecydowanie odrobili lekcję i stali się o wiele trudniejszym rywalem. Trójkolorowi nie bez trudu, ale jednak skutecznie pokonali rywali i w sobotę.

Pierwsze minuty oba zespoły spędziły na badaniu gruntu i pierwsza bramka padła dopiero w szóstej minucie. Gospodarze zdołali wypracować przewagę dwóch bramek, ale Iso Sluijters zdołał wywalczyć wyrównanie. Kolejne minuty oba zespoły spędziły na równej wymianie ciosów, aż wreszcie w 20. minucie zabrzanie przełamali się i dzięki skrzydłowym rzucili trzy bramki z rzędu na 9:6. Przewagę udało się dowieźć do końca i Górnicy wygrali pierwszą połowę 9:12.

Druga odsłona meczu była wyjątkowo równa. Padała bramka za bramką, po równo dla każdej ze stron. Zabrzanie ściśle strzegli przewagi z pierwszej połowy, próbując ją jednak powiększyć. Udało się nawet do pięciu trafień (21:16), ale gospodarze po trzech trafieniach z rzędu zdołali odrobić część strat. Sił jednak zabrakło na pokuszenie się o wygraną i ostatecznie zabrzanie wygrali 23:20.

HC ROBE Zubri – NMC Górnik Zabrze 20:23 (9:12)
NMC Górnik: Galia, Skrzyniarz, Kazimier – Głuch 3, Bondzior 3, Czuwara 1, Tomczak 5, Kondratiuk 3, Daćko 2, Sićko 3, Slujters 2, Gogola 1, Bis, Pawelec, Adamuszek, Łyżwa. Trener: Marcin Lijewski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.