Krzysztof Łyżwa i Aleksandr Buszkow w Siódemce Kolejki!

Autor
Zaktualizowany: 10 września, 2019

W drugiej odsłonie tradycyjnego plebiscytu Sportowych Faktów „Siódemka Kolejki” znalazło się miejsce dla aż dwóch zawodników NMC Górnika Zabrze. Wyróżniono Krzysztofa Łyżwę i Aleksandra Buszkowa , którzy rozstrzelali Gwardię Opole w ostatnim spotkaniu!

Dziennikarze Sportowych Faktów wyjątkowo komplementowali Łyżwę: – Gdy Iso Sluijters chwiejnym krokiem schodził na ławkę po przypadkowym zderzeniu, kibice Górnika mogli być pewni obaw. I wtedy objawił się nowy bohater zabrzan. Krzysztofa Łyżwę ściągnięto m.in. do takich zadań. Oburęczny rozgrywający może obsadzić wszystkie pozycję na rozegraniu, więc wszedł za Holendra i pociągnął za sobą cały zespół. Sześć goli w kilkanaście minut, nieraz otwierał kolegom autostradę do bramki, był nadzwyczaj czujny w obronie. Po jednym z jego przechwytów Górnik przypieczętował przewagę nad Gwardią. Rywali dobił nie kto inny jak Łyżwa (37:31). Czapki z głów za ten występ, rozgrywający przypominał siebie z najlepszego w karierze sezonu 2016/17, do którego z różnych względów nie mógł nawiązać od dwóch lat – pisali.

Sporo komplementów usłyszał też Sasza Buszkow. – Łyżwa nie tylko sam egzekwował, ale też wykreował drugiego z bohaterów. Taka prawda, że skrzydłowi żyją głównie z podań rozgrywających, ale oddajmy Buszkowowi, że zachowywał się jak profesor. W końcu na karku już 37 lat, a tym samym zęby zjedzone na piłce ręcznej. Wypuszczony w bój po przerwie skompletował siedem bramek na siedem prób, coraz bardziej pogrążał Gwardię. Weteran trzyma się mocno i nie zamierza oddawać placu młodszym, Krystianowi Bondziorowi i Patrykowi Gluchowi – podsumowują żurnaliści.

SIÓDEMKA 2. SERII PGNIG Superligi 2019/2020
Bramkarz: Andreas Wolff (PGE Vive Kielce)
Lewoskrzydłowy: Marcel Sroczyk (Zagłębie Lubin)
Lewy rozgrywający: Kacper Adamski (MMTS Kwidzyn)
Środkowy rozgrywający: Adam Babicz (Chrobry Głogów)
Prawy rozgrywający: Krzysztof Łyżwa (NMC Górnik Zabrze)
Prawoskrzydłowy: Aleksandr Buszkow (NMC Górnik Zabrze)
Obrotowy: Dawid Dawydzik (Azoty Puławy)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.