Kto dołączy do PGNiG Superligi?

Autor
Zaktualizowany: Maj 22, 2019

Rok temu zadecydowano, że I liga zostanie podzielona na trzy grupy, zamiast dwóch, jak było dotychczas. O awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej miał decydować turniej mistrzowski pomiędzy zespołami, które po całym sezonie uplasowały się na pierwszych miejscach swoich grup. Grupę A wygrała MKS Nielba Wągrowiec, która do końca walczyła o to miano ze Stalą Gorzów. W grupie B było jeszcze ciekawiej. O miano lidera konkurowała Olimpia MEDEX Piekary Śląskie, MKS Real-Astromal Leszno i Siódemka Miedź Legnica. Ostatecznie zwyciężył zespół z Górnego Śląska. Wreszcie w grupie C ostatecznie liderem został SPR PWSZ Tarnów, wygrywając o punkt z Czuwajem Przemyśl.

Ostatecznie jednak piekarzanie wycofali się z turnieju mistrzowskiego, nie chcąc ryzykować awansu do Superligi, na który nie są przygotowani budżetowo. W miniony weekend rozegrano więc spotkanie pomiędzy Nielbą a Tarnowem. W pierwszym meczu wygrali wągrowianie 26:25. W kolejnym zmotywowani tarnowianie wygrali aż 36:26 i zapewnili sobie awans do Superligi. Aby jednak faktycznie do niej awansować, muszą jednak przebrnąć przez proces licencyjny. W zeszłym roku na przeszkodzie stanęły właśnie problemy z procesem licencyjnym…

Nielba Wągrowiec ma jednak jeszcze szanse na Superligę. Będzie musiała pokonać 13. zespół PGNiG Superligi.

O spadkach zadecydują dzisiejsze ostatnie spotkania grupy spadkowej PGNiG Superligi. Pewne utrzymania są Energa MKS Kalisz (21 punktów), Sandra Spa Pogoń Szczecin (19 punktów) oraz Energa MKS Gdańsk (13 punktów). O utrzymanie wciąż walczy czwarte Zagłębie Lubin (12 punktów), Arka Gdynia (9 punktów) i Stal Mielec (7 punktów).

Aby awansować na miejsce uprawnione do gry w barażach, Stal musi pokonać na wyjeździe Zagłębie. Arka Gdynia pojedzie za to do Wybrzeża Gdańsk i po wygranej ma szansę na awans na ostatnie, bezpieczne miejsce w tabeli.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.