KZK GOP informuje: Śląska Karta Usług Publicznych

Autor
Zaktualizowany: Grudzień 7, 2017

Dziś kolejny odcinek informatora KZK GOP, którego przed tygodniem powitaliśmy w gronie partnerów klubu.

Jak wybrać kartę ŚKUP?

Do wyboru użytkownicy mają dwa rodzaje kart: spersonalizowaną (imienną) oraz niespersonalizowaną (na okaziciela).

KARTA SPERSONALIZOWANA

Zawiera dane użytkownika. Nadrukowane są na niej: imię i nazwisko oraz zdjęcie właściciela. Aby ją otrzymać, należy złożyć wniosek (w punkcie obsługi klienta, punkcie obsługi pasażera lub przez Portal Klienta – www.kartaskup.pl). Można na niej zapisać uprawnienia do ulg, dzięki czemu podczas kontroli nie trzeba będzie mieć przy sobie żadnych dodatkowych dokumentów. Przy płaceniu z elektronicznej portmonetki kartą, na której zakodowana jest ulga, automatycznie pobierana będzie opłata za bilet ulgowy. Okresowe bilety imienne można zapisywać tylko na spersonalizowanej karcie ŚKUP.

Spersonalizowana karta ŚKUP wydawana jest bezpłatnie. Osoby, które składają wnioski w punktach stacjonarnych (punkty obsługi klienta i punkty obsługi pasażera), nie ponoszą żadnych kosztów. Jeśli wniosek o wydanie karty zostanie złożony przez Portal Klienta, system poprosi o dokonanie tzw. wpłaty inicjalnej, w wysokości 20 zł. Pieniądze te zasilą saldo elektronicznej portmonetki zapisanej na karcie. Użytkownik będzie mógł je wykorzystać np. w celu zakupu biletu w urządzeniach ŚKUP czy wykonania opłaty z elektronicznej portmonetki

KARTA NIESPERSONALIZOWANA

Nie zawiera danych osobowych. Nie można na niej zapisywać biletów imiennych. Wydawana jest bez dodatkowych formalności we wszystkich punktach obsługujących ŚKUP (punkty obsługi klienta, punkty obsługi pasażera, automaty biletowe, 800 punktów sprzedaży).

Więcej o projekcie ŚKUP: www.kartaskup.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.