Marcin Lijewski trenerem NMC Górnika Zabrze

Autor
Zaktualizowany: 14 czerwca, 2019
Marcin Lijewski 1 lipca 2019 roku obejmie NMC Górnika Zabrze. Jego trenerski kontrakt będzie obowiązywać przez najbliższe dwa lata.
 
42-letni Lijewski to wyjątkowo doświadczony zawodnik, który pierwsze szlify na pozycji prawego rozgrywającego zdobywał w Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Karierę seniorską rozpoczął w Wybrzeżu Gdańsk w 1996 roku, z której po pięciu latach trafił do Płocka. W międzyczasie zdobył trzy tytuły mistrza Polski. Dobre występy w zespole z Mazowsza otwarły przed nim karierę w Bundeslidze. Tam grał w SG Flensburgu-Handewicie i HSV Hamburg. Zdobył trzykrotnie mistrzostwo Niemiec, Puchar DHB oraz Superpuchar Niemiec. Dwa razy z rzędu walczył także w finale Ligi Mistrzostw, a w sezonie 2012/2013 zdobył ten najwyższy handballowy tytuł. W 2013 roku wrócił do Polski, a konkretnie Orlenu Wisły Płock. Karierę zawodniczą kończył w Wybrzeżu Gdańsk. Miał również epizod w irańskim Samen Al-Hojaj, w którym występował w ramach Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Jest też cenionym reprezentantem. Wystąpił w kadrze aż 251 razy, zdobywając 711 bramek. Zdobył srebro i brąz na mistrzostwach świata (2007 i 2009 rok).
 
Karierę trenerską rozpoczął w 2014 roku. Wpierw wraz z Damianem Wleklakiem, a po sezonie – w roli samodzielnego szkoleniowca. W minionym sezonie do końca walczył o czołową ósemkę gwarantującą udział w Rundzie Finałowej.
 
Zarząd NMC Górnika Zabrze cieszy się z pozyskania tak doświadczonego fachowca. Jego doświadczenie na pewno przełoży się na sukcesy zabrzańskiego klubu w nadchodzących rozgrywkach. Przygotowania do nowego sezonu rozpoczną się 17 lipca.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.