Marcin Wichary kończy karierę sportową

Autor
Zaktualizowany: 27 czerwca, 2019

Marcin Wichary, rodowity zabrzanin i wychowanek zabrzańskiej Sparty Zabrze (obecnie UKS 31 Rokitnica) 30 czerwca kończy sportową karierę.

39-letni golkiper nie przedłuży kontraktu z Orlenem Wisłą Płock. O zakończeniu kariery mówiło się już od dawna, ale „Wichura” miał pozostać przy szczypiorniaku w swoim klubie w roli dyrektora lub trenera bramkarzy. Niestety nie doszedł ostatecznie do porozumienia z Płockiem, w którym zabrakło środków na jego nowy kontrakt.

Wichary to prawdziwa legenda Orlenu Wisły Płock, w której grał nieprzerwanie przez 15 lat. Znany był z wyjątkowych interwencji, a przede wszystkim bardzo emocjonalnych reakcji na skuteczne interwencje. Świetnie spisywał się też w kadrze, w barwach której uczestniczył w igrzyskach olimpijskich i dwukrotnie w Mistrzostwach Europy, a także Mistrzostwach Świata.

Pierwsze szlify w piłce ręcznej zbierał pod okiem trenera Ryszarda Gnota. W 1999 roku Wichura trafił do AZSu AWF Biała Podlaska, a po roku – do Warszawianki. Po czterech latach przeszedł do Wisły Płock i grał w niej nieprzerwanie przez 15 lat. W barwach Nafciarzy zdobył cztery mistrzostwa Polski i trzy Puchary Polski (czwarty jeszcze w trakcie gry w Warszawie).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.