Martin Galia i Marek Daćko w Siódemce Kolejki! Czterech zawodników w rezerwie

Autor
Zaktualizowany: Kwiecień 21, 2017

Wygrana w dwumeczu ze Stalą Mielec przyniosła sporo wyróżnień dla zabrzańskich zawodników. W najpopularniejszym plebiscycie Sportowych Faktów znalazło się miejsce dla kilku zabrzańskich zawodników.

Jako pierwszego wyróżniono Martina Galię. – Wśród bramkarzy wybór mógł być tylko jeden. Dwa spotkania ze Stalą miały swojego bohatera – i w obu był nim Galia. Czech nie tylko przygotował doskonałą formę na najważniejszą dla jego zespołu część sezonu, ale też w wielkim stylu uczcił swoje 38. urodziny – świętował w minioną środę, w rywali z Mielca zatrzymał we wtorek i w czwartek – ocenili postawę „Galicza” żurnaliści.

Weterenaem plebiscytu jest oczywiście Marek Daćko, który znów został wyróżniony jako najlepszy obrotowy ostatnich rozgrywek. – Nominacja wśród kołowych nie powinna nikogo dziwić, bo Daćko niemal w każdej kolejce to murowany kandydat do miejsca w zestawieniu. 26-latek miał świetną jesień, ale z tonu (poza kilkoma spotkaniami w lutym) nie spuścił też na wiosnę. Zresztą niech przemówią statystyki – wyróżnialiśmy go po 19., 22., 23. i 25. kolejce. Teraz dostaje od nas ósmą nominację. Czy są na sali zaskoczeni? – czytamy w uzasadnieniu wyboru zawodnika przez portal.

W wyróżnieniu miejsce znalazło się również na dla czterech kolejnych zawodników, którzy zasiedli na wirtualnej ławce rezerwowych. Mowa o Bartłomieju Tomczaku, Aleksandrze Tatarivcewie, Rafale Glińskim i Andrzeju Kryńskim. Ten ostatni otrzymał wyróżnienie mimo doznania urazu w pierwszych minutach meczu rewanżowego. W pierwszym spotkaniu popisywał się jednak ogromną walecznością i zaskakująca skutecznością!

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.