Martin Galia najlepszym piłkarzem ręcznym w Czechach!

Autor
Zaktualizowany: 18 czerwca, 2019

Zawodnik NMC Górnika Zabrze, Martin Galia, został wybrany najlepszym czeskim piłkarzem ręcznym w roku 2018! Martin Galia odbierając nagrodę, wygłosił bardzo emocjonalną mowę.

– Naprawdę doceniam fakt, że otrzymałem to wyróżnienie. To nie jest dla mnie łatwe. Dziękuję ludziom, którzy mnie wybrali, trenerom, zespołowi, w którym czuję się bardzo dobrze – mówił. – Dziękuję rodzinie, ponieważ bez ich wsparcia nie mógłbym grać aż tak długo. Dziękuję rodzicom, którzy już odeszli. Będę musiał przemyśleć na nowo to, co chciałem dziś ogłosić… Bo chciałem zakończyć karierę, ale zostawię sobie jeszcze czas na myślenie – powiedział Martin Galia ze łzami w oczach.

Bramkarz zadedykował tytuł zmarłej niedawno matce. – Pamiętam, kiedy rozmawiałem z mamą o podjęciu treningów piłki ręcznej. Z pewnośćią teraz byłaby szczęśliwa – mówił w wywiadzie.

Najlepszą piłkarką ręczną w 2018 roku została Iveta Luzumová, a talentami sezonu wybrano Šimona Mizerę i Eliskę Desortovą. Najlepszym zawodnikiem męskiej extraligi został grający dawniej w Polsce Michał Bruna.

Galia tytuł najlepszego czeskiego zawodnika zdobył po raz drugi w karierze. Pierwszy raz ten tytuł trafił do niego w 2006 roku.
Nagroda to wynik głosowania czeskich ekspertów piłki ręcznej oraz trenerów z zespołów najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.