Mateusz Kornecki zmienia klubowe barwy

Autor
Zaktualizowany: 11 czerwca, 2019

Mateusz Kornecki po zakończeniu sezonu 2018/2019 opuści szeregi NMC Górnika Zabrze i dołączy do PGE Vive Kielce. Dziękujemy mu za ostatnie sześć sezonów w trójkolorowych barwach.

Mati do Zabrza trafił w 2013 roku jako świetnie zapowiadający się, 19-letni bramkarz. Pierwsze szlify zbierał w KSSPR Końskie, gdzie bardzo szybko wyrósł na filar drużyny. Dlatego prędko dostał okazję do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej i zaprezentował się jako utalentowany zawodnik. W ostatnich latach regularnie kończył kolejne spotkania z wynikiem ponad 30% skutecznych obron. Minione rozgrywki były dla niego kluczowe. Wystąpił aż 26 razy, a sezon zakończył ze średnią skutecznością 30,43%, odbijając aż 140 piłek!

Jego świetna dyspozycja zaprowadziła go już w 2016 roku do kadry Polski. Zadebiutował w niej w styczniu 2017 roku. Na długo kibice zapamiętają spotkanie z Argentyną o Puchar Prezydenta IHF w ramach mistrzostw świata w piłce ręcznej, w którym wszedł w drugiej połowie i bronił ze skutecznością aż 88%!

Bardzo dziękujemy Mateuszowi za ostatnie lata w barwach NMC Górnika Zabrze i cieszymy się, że właśnie w Zabrzu ukształtował się na tak wybitnego bramkarza. Z przyjemnością wszyscy będą oglądać jego występy we wszystkich rozgrywkach, w których uczestniczyć będzie jego kolejny pracodawca: PGE Vive Kielce.

 

1 Komentarz

  1. kibic

    11 czerwca 2019 at 09:50

    Powodzenia w nowym -wielkim klubie. Bardzo słuszna decyzja- należy stawiać przed sobą trudne wyzwania. Powodzenia…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.