Mecz Dawców Szpiku już dziś!

Autor
Zaktualizowany: Październik 10, 2017

Już dziś o godz. 20 NMC Górnik Zabrze będzie miał okazję do potwierdzenia swojej jakości w starciu z najlepszym polskim zespołem, PGE Vive Kielce. Zabrzanie od początku sezonu prezentują ogromny team spirit, waleczność i głód boiskowej krwi, który mobilizuje ich do dalszej walki. Na swoim koncie ma już pokonanie dwóch trudnych rywali: MMTSu Kwidzyn i Azotów Puławy. Jak będzie przeciwko Vive?

Podniesieni na duchu wygraną z Azotami Puławy Górnicy byli już gotowi na rywala z Kielc. Zapytaliśmy Aleksa Tatarincewa i Iso Sluijtersa czy wygrają z Vive. Odpowiedzi były krótkie: – Oczywiście? Jeśli nie będziemy myśleć, że wygramy, to po co przychodzić do szatni? – filozoficznie zapytał Rosjanin. – Yeah, of course! – jeszcze krócej zadeklarował Iso.

Sasza Buszkow był nieco ostrożniejszy. – Chcielibyśmy wygrać! Nie będę obiecywał, ale walczyć będziemy z całych sił.

Na nieco większą analizę pozwolił sobie trener Rastislav Trtik. – Musimy być realistycznie nastawieni. Wszyscy widzieli co się działo, kiedy wchodzili młodzi gracze. Oni wszyscy mają predyspozycje na bycie dobrymi zawodnikami, ale brakuje im doświadczenia. Jeśli w toku sezonu będziemy w komplecie i pomogą nam juniorzy, to możemy liczyć na to, że jeszcze nie raz zaskoczymy w lidze. Ale jeśli wypadnie nam jeden-dwóch podstawowych graczy, to będzie to o wiele trudniejsze – mówi. Jak nastawia się na PGE Vive Kielce? – Trzeba obiektywnie spojrzeć: musimy dużo pracować i skupić się, ale Vive to inna liga. To zwycięzca ligi mistrzów, wielokrotny mistrz Polski. To zespół, który pewnie pokonał THW Kiel. Stańmy na ziemi: jeśli przegramy mniej niż 10 bramkami, to będzie powód do zadowolenia. 

Co ciekawsze, starcie ligowe ma dodatkowy kontekst. Decyzją PGNiG Superligi i Fundacji DKMS będzie Meczem Czerwonej Krwinki, który oficjalnie promować będzie akcję zgłaszania do bazy dawców krwi i szpiku. Stąd oba zespoły na rozgrzewkę wyjdą w specjalnych koszulkach. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.