Minimalne zwycięstwo w sparingu NMC Górnika Zabrze z HC ROBE Zubri

Autor
Zaktualizowany: Styczeń 23, 2019

Zabrzanie weszli w mecz osłabieni. Prócz etatowych kontuzjowanych (którzy w większości już niedługo wrócą do pracy), brakowało także Martina Galii walczącego z grypą. Zresztą również trener paradował w czapeczce, uskarżając się na stan podgorączkowy. Wrócił jednak kontuzjowany na zgrupowaniu kadry Jan Czuwara. Testowano również kilku młodych zawodników, którzy mogą stanowić o przyszłości klubu.

W pierwszej odsłonie gry Trójkolorowi starali się zbudować jak najszybciej przewagę. Grali odważnie, wykorzystując każdą sytuację, ale trener i tak upominał swoich podopiecznych za zachowanie w obronie i proste błędy. Dzięki temu już po 11 minutach było 5:1. W kolejnych minutach goście rozpoczęli pogoń i zdołali dojść gospodarzy na jedno trafienie (7:1). Zabrzanie jednak znów uruchomili swoje najlepsze możliwości i zakończyli pierwszą połowę wynikiem 14:9.

W drugiej odsłonie gry trener Rastislav Trtik nieco uspokoił swoich podopiecznych i ćwiczeniu wypracowanych schematów przed najbliższymi spotkaniami o stawkę. Wyróżniali się zwłaszcza zawodnicy pierwszej linii, którzy odważnie wchodzili na pozycje i ostrzeliwali bramkarza rywali. Czesi jednak cały czas kreowali sobie okazje do kontr. Gorzej było jednak z ich wykończeniem: nie dawali wykazać się Pawłowi Kazimierowi w bramce.  Z ataku pozycyjnego Czesi atakowali głównie z drugiej linii, wykorzystując, że zabrzańscy defensorzy są wysocy i zasłaniają atakujących bramkarzowi. Dobra postawa Zubri spowodowała, że na minutę przed końcem tablica zegarowa wskazywała remis 27:27. Przy piłce byli gospodarze, a Iso Sluijters zdołał wrzucić piłkę do bramki. Czesi mieli tylko 10 sekund na wykonanie wyrównującej akcji, ale popełnili błąd, wyrzucając piłkę na aut.

 

NMC Górnik Zabrze – HC ROBE Zubri  28:27 (14:9)

NMC Górnik: Kornecki, Kazimier – Daćko 4, Tomczak, Gromyko, Sluijters 3, Czuwara 4, Pawelec 1, Buszkow 5, Tatarincew 3, Gliński 2, Sićko 4, Adamuszek 2, Jałowiecki, Grabowski. Trener: Rastislav Trtik

 

HC ROBEL: Malina, Orsac – Dokoupil 2, Prikryl 2, Vlk 5, Valer5, Hrstka 3, Hybner, Janicek 1, Hlinka 6, Korbel 1, Cab, Dorcak, Polnsek, Zeman 2, Krupa. Trener: Poloz Dusan

Kary:  6 minut (Prikryl, Hlinka, Zeman)

fot. Patryk Pyrlik

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.