Największa w historii sportów halowych flaga narodowa w Zabrzu

Autor
Zaktualizowany: 7 listopada, 2019

Spotkanie NMC Górnika Zabrze z Azotami Puławy będzie wyjątkowy! Spotkanie nazwano Meczem Niepodległości, wszak odbędzie się w przeddzień narodowego święta z okazji 101. rocznicy odzyskania wolności przez nasz kraj!

Dlatego rozpocznie się wyjątkowo. PGNiG Superliga we współpracy z przedstawicielami Programu „Niepodległa” przygotowała największą w historii sportu halowego flagę narodową o wymiarach aż 30×19 metrów! Na boisku pojawi się w trakcie prezentacji zawodników obu stron, a wniosą ją uczniowie klas mundurowych zabrzańskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych, czyli szkoły o ponad 60-letniej tradycji, która kształcie przyszłych ekonomistów, logistyków, fryzjerów, a także pracowników mundurowych: policji i armii.

Wraz z wniesieniem flagi kibice i zawodnicy odśpiewają hymn Polski, który jednoznacznie zainauguruje nasz narodowe święto!

 

 

#Superflaga w Zabrzu! 

Aż 577,6 m2 będzie miała gigantyczna flaga Polski, która zostanie rozwinięta przez zawodników meczu 10. serii rozgrywek PGNiG Superligi, w którym zmierzą się NMC Górnik Zabrze i Azoty-Puławy. Flaga Narodowa, przygotowana z okazji obchodów Dnia Niepodległości 11 listopada, swoją powierzchnią pokryje całe boisko do piłki ręcznej. Mecz rozpocznie się w niedzielę 10 listopada o godz. 16:00. 

Jedenastego listopada przypada sto pierwsza rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Tradycyjnie w obchody tej wyjątkowej daty włącza się Superliga sp. z o. o. oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Specjalnie na tę okazję, przy współpracy z Biurem Programu „Niepodległa”, i gospodarzem meczu klubem NMC Górnik Zabrze została stworzona największa tego typu flaga Narodowa Polski. 

Flaga została uszyta z siedmiu, 30 metrowych białych i siedmiu czerwonych pasów. Jej wymiary to 19×30,4 m, co daje powierzchnię aż 577,6 m2 i wagę ponad 30kg. W jej przygotowaniach brały udział cztery osoby: dwie szyły, a kolejne dwie układały i wykańczały. Łącznie pracowaliśmy nad nią blisko 18 godzin – mówi Sławomir Nowakowski twórca flagi. – Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w takim niezwykłym i podniosłym przedsięwzięciu. Było to dla nas nie lada wyzwanie, jesteśmy dumni, że udało nam się mu sprostać – dodaje Nowakowski.

Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości to wyjątkowa chwila dla każdego mieszkańca naszego kraju – mówi Piotr Należyty, wiceprezes zarządu Superliga sp. z o.o. – Postanowiliśmy, że chcemy to wspaniałe święto uczcić w sposób niezwykły i taki, który pozwoli zapamiętać go na długo kibicom sportu w całym kraju. Jeszcze nigdy w żadnej hali w Polsce na płycie boiska nie pojawiła się tak ogromna flaga Narodowa Polski.  Co więcej, po meczu zostanie ona przekazana Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce i będzie towarzyszyła naszym szczypiornistom oraz kibicom podczas meczów reprezentacji Polski w piłce ręcznej – dodaje wiceprezes Należyty.

Po raz pierwszy ta flaga, na meczu reprezentacji Polski, zostanie zaprezentowana  podczas Międzypaństwowego Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej w Piłce Ręcznej Kobiet (22-24 listopada 2019; Hala Globus w Lublinie).

W rozwinięcie flagi podczas meczu Górnika z Azotami będzie zaangażowanych blisko 60 osób.  Będą to zawodnicy obu drużyn wspomagani przez 30 wolontariuszy. Mecz czwartej z trzecią drużyną w tabeli rozgrywek PGNiG Superligi zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę, 10 listopada o godz. 16:00 i będzie transmitowany na kanale TVP Sport, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na TVPSPORT.PL

Kibice sportu w całym kraju mogą przyłączyć się do wydarzenia i wygrać nagrody PGNiG Superligi.Wystarczy zamieścić na portalach społecznościowych zdjęcie z flagą Polski  i specjalnym hasztagiem #SuperFlaga. Nagrodzone zostaną trzy najlepsze zdjęcia.

Jednocześnie Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do akcji „Niepodległa do hymnu”. Tworzymy jedną z najbardziej dostępnych dla ludzi tradycji świętowania rocznicy tak ważnej dla naszego kraju. Każdy może zaśpiewać, w samo południe 11 listopada, niezależnie od miejsca, ale zawsze we wspólnocie z bliskimi – opowiada Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. Zapraszamy do wspólnego świętowania tej wyjątkowej rocznicy oraz udziału  w uroczystościach organizowanych przez Biuro Programu „Niepodległa”.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.