Nasi wyróżnieni przez Sportowe Fakty!

Autor
Zaktualizowany: 7 stycznia, 2021

Trwa prezentacja najbardziej wartościowych polskich zawodników zdaniem redakcji Sportowych Faktów! Wśród dotychczas wymienionych zawodników znalazło się sporo Trójkolorowych.

Wśród lewoskrzydłowych wyróżnienie trafiło do Bartka Tomczaka, który uplasował się na trzecim miejscu najbardziej wartościowych zawodników na tej pozycji. – Od lat nie zawodzi, w rankingu od początku jego istnienia. Przed rokiem uznaliśmy go za nr 1, tym razem wypadł nieco gorzej. Coraz częściej sprawdza się głównie w roli egzekutora karnych, chociaż nie ustrzegł się pomyłek. Na swoją pozycję zapracował głównie udanym finiszem rundy – czytamy w uzasadnieniu wyboru.

Pierwsze miejsce zajął jednak kolejny zabrzanin, tym razem – Jan Czuwara! Wybór nie był łatwy, ale za to stuprocentowo pewny: – Trzy lata temu byliśmy gotowi zakładać się, że zajmie w końcu pierwszą pozycję. Może nie odskoczył konkurencji, bardziej ustabilizował się na solidnym ligowym poziomie, wobec problemów konkurentów uznaliśmy go za najlepszego lewoskrzydłowego w kraju. Sam też musiał przez trzy tygodnie przebywać na izolacji z powodu zakażenia koronawirusem – piszą żurnaliści. – Motorycznie wielki potencjał, niewielu zawodników w Polsce ma taki „gaz” w nogach. Czasem brakuje trochę skuteczności, zdarzają mu się pomyłki w świetnych sytuacjach. Końcówka roku lepsza, wywalczył miejsce w składzie na MŚ 2021.

Lewoskrzydłowi:
1. Jan Czuwara (Górnik Zabrze)
2. Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock)
3. Bartłomiej Tomczak (Górnik Zabrze)
4. Wojciech Gumiński (KS Azoty Puławy)
5. Jakub Bogacz (Zagłębie Lubin)
6. Piotr Swat (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski)

Wyróżnienie trafiło także do Trójkolorowych przy wyborze lewego rozgrywającego. Na piątej pozycji pojawił się Łukasz Gogola! – Minął już kawał czasu, odkąd trafił do Zabrza z łatką wielkiego talentu. W międzyczasie zdołał poskromić Orlen Wisłę Płock w Pucharze Polski. Od tamtego spektakularnego występu minęły niemal trzy lata. Gogola zdołał w końcu ustabilizować formę, w rundzie jesiennej 23-latek był najlepszym strzelcem Górnika (41 bramek) i drugim asystentem. Wcześniej, w przerwanym sezonie, choć grał nieco mniej, to starał się odciążać Szymona Sićkę – komentują dziennikarze. Wyróżnienie trafiło też właśnie do Sićki, który przez pół ostatniego roku był zawodnikiem Górnika. I zajął w plebiscycie drugie miejsce.

Lewi rozgrywający:
1. Michał Jurecki (SG Flensburg-Handewitt / KS Azoty Puławy)
2. Szymon Sićko (Górnik Zabrze / Łomża Vive Kielce)
3. Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg)
4. Tomasz Gębala (Łomża Vive Kielce)
5. Łukasz Gogola (Górnik Zabrze)
6. Mikołaj Kupiec (Zagłębie Lubin)

Znalazło się miejsce także dla Adriana Kondratiuka, jako trzeciego najbardziej wartościowego zawodnika PGNiG Superligi! Pojawiły się jednak słowa krytyki: – Nie był to jego najlepszy rok w karierze, ale nie na tyle słaby, by wypadł z czołówki. Chociaż z drugiej strony wysoką pozycję zawdzięcza po części słabości albo problemom konkurencji. Zima przeciętna, sezon 2020/21 nieznacznie lepszy, jednak nie załapał się do kadry na MŚ. Zdecydowanie najsłabsza skuteczność wśród wyróżnionych, właściwie nie zagrażał z daleka. Nadrabiał asystami, w 2020 roku miał jeden z lepszych wyników spośród Polaków. W porównaniu do poprzednich 12 miesięcy dość znaczący regres – komentują Sportowe Fakty.

Środkowi rozgrywający:
1. Maciej Zarzycki (KPR Gwardia Opole)
2. Maciej Pilitowski (Energa MKS Kalisz)
3. Adrian Kondratiuk (Górnik Zabrze)
4. Mateusz Jachlewski (Torus Wybrzeże Gdańsk)
5. Maciej Tokaj (MKS Zagłębie Lubin)
6. Michał Olejniczak (SMS ZPRP Gdańsk / Łomża Vive Kielce)

Wyróżnienie trafiło także do prawoskrzydłowego, Krystiana Bondziora, który uplasował się na szóstej pozycji! – Nie błyszczał jakoś szczególnie, co więcej, właściwie w ogóle nie wyróżniał się w Górniku Zabrze. Zwłaszcza że wciąż w dobrej formie jest weteran Sasza Buszkow. W rundzie jesiennej 23 bramki, wszystkie z akcji, przy dość wysokiej skuteczności. W styczniu załapał się do kadry na ME 2020, gdzie nie nagrał się za wiele. Po powrocie Michała Daszka dla Bondziora brakło już biletów na MŚ 2021. Rok nie do zapomnienia, ale w Lubinie czy na początku przygody z Górnikiem przyzwyczaił do lepszych występów – oceniają dziennikarze.

Prawoskrzydłowi:
1. Arkadiusz Moryto (Łomża Vive Kielce)
2. Michał Daszek (Orlen Wisła Płock)
3. Patryk Mauer (KPR Gwardia Opole)
4. Mateusz Góralski (Energa MKS Kalisz)
5. Marek Marciniak (Zagłębie Lubin)
6. Krystian Bondzior (Górnik Zabrze)

Nie obyło się oczywiście także bez wyróżnień dla bramkarzy. W na drugim miejscu znalazło się miejsce dla Jakuba Skrzyniarza, który zajął drugie miejsce! – Drugi z debiutantów w TOP 6. Nagrodzony za względną stabilność. Początek przygody z Zabrzem miał przeciętny, dopiero na początku 2020 roku zaczął odgrywać istotniejszą rolę. Jesień miał jeszcze lepszą, wyszedł z cienia Martina Galii. Zarówno pod względem skuteczności, jak i liczby obron Skrzyniarz plasuje się w czołówce statystyk. Naszym zdaniem najrówniejszy bramkarz sezonu 2020/21, chociaż w rzutach karnych akurat niespecjalnie pomagał Górnikom – czytamy w uzasadnieniu. Wyprzedzony został przez Mateusza Korneckiego, innego ex-zabrzanina.

Bramkarze:
1. Mateusz Kornecki (Łomża Vive Kielce)
2. Jakub Skrzyniarz (Górnik Zabrze)
3. Adam Morawski (Orlen Wisła Płock)
4. Mateusz Zembrzycki (KPR Gwardia Opole / KS Azoty Puławy)
5. Marcin Schodowski (Zagłębie Lubin)
6. Adam Malcher (KPR Gwardia Opole)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.