Nerwowa wygrana w Szczecinie

Autor
Zaktualizowany: 15 stycznia, 2021

Pierwsze spotkanie Trójkolorowych w ramach turnieju rozgrywanego w Szczecinie było wyjątkowo emocjonujące. Szczęśliwie jednak to Górnicy zameldowali się w finale po świetnej końcówce. 

Początek należał do głogowian, którzy wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Zabrzanie (występujący w ledwie 12-osobowym składzie) zdołali odrobić straty na 3:4, ale wciąż ton grze nadawał Chrobry. O ostatecznym wyniki zadecydowała końcówka, w której zabrzenie rzucili pięć bramek z rzędu, na co głogowianie odpowiedzieli tylko raz. Tym samym do przerwy było 19:18 dla zabrzan. 

Kolejna odsłona gry była dość wyrównana. To seriami trafiali zabrzanie (24:19), to odpowiadali głogowianie. Ostatecznie nawet zdołali wywalczyć remis 31:31 w 57. minucie. I znów o wszystkim miała zadeycdować końcówka. A w niej Trójkolorowi trafili trzy razy z rzędu, wygrywając ostatecznie 34:32.

 

Chrobry Głogów – Górnik Zabrze 32:34 (18:19)

Chroby: Stachera, Kapela, Dereviankin – Grabowski, Zdobylak 1, Warmijak, Sadowski 1, Klinger 4, Przysiek 2, Tylutki, Marszałek 5, Tilte 4, Orpik 5, Jamioł 3, Krzysztofik 5, Bekisz 1. Trener: Witalij Nat

Kary: 2 min (Orpik)

Górnik: Kazimier, Skrzyniarz – Bondzior 6, Daćko 1, Bis 3, Tomczak 7, Łyżwa 3, Pawelec 2, Buszkow 4, Gliński, Dudkowski 4, Krawczyk 4. Trener: Marcin Lijewski

Kary: 3 minuty (Łyżwa, Dudkowski)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.