Niedzielne starcie z Grupą Azoty SPR Tarnów!

Autor
Zaktualizowany: 8 kwietnia, 2021

Po przerwie świątecznej Trójkolorowych czeka kolejne starcie, tym razem przeciwko Grupie Azoty SPR Tarnów! Zespół naszych najbliższych rywali wyrwał się z jesiennego paraliżu i coraz śmielej spogląda w wyższe partie tabeli.

Ostatni raz oba zespoły mierzyły się w listopadzie. Trójkolorowi w domowym meczu byli bezlitośni i wygrali 28:19. To była jedna z trzynastu porażek w tym sezonie, które głównie kumulowały się jesienią. W grudniu tarnowianie rozpoczęli marsz, by wyrwać się ze strefy spadkowej. Wygrali z Piotrkowianinem, Chrobrym czy Mielcem w rozgrywkach ligowych. Największym jednak sukcesem zespołu był marsz w Pucharze Polski, w którym… trafili aż do finału. Wcześniej wyeliminowali SMS XPRP Kielce, a w półfinale – Zagłębie Lubin. Teraz czeka ich starcie z Mistrzami Polski, Łomżą Vive Kielce.

Ligowy marzec nie był jednak już tak szczęśliwy dla dla tarnowian. W pierwszy dzień wiosny przegrali z kielczanami 20:31, a niespełna tydzień później ulegli Sandrze Spa Pogoń Szczecin 26:31. Teraz zapewne trener Patrika Liljestranda uczciwie przepracował okres przerwy i jest gotowy na niewątpliwie trudnego rywala, Górnika Zabrze.
Trójkolorowi nie mogą jednak lekceważyć rywala. Choć do tej pory zabrzanie nie ulegli Grupie Azoty, to jednak bacznie trzeba zwrócić uwagę na przykład na Rennosuke Tokudę, autora aż 108 bramek w trwających rozgrywkach, plasując się aktualnie na drugiej pozycji w klasyfikacji ligowych strzelców. Mocnym punktem jest także bramkarz, Patryk Małecki, który notuje regularnie solidne spotkania pełne imponujących parad.

Jak jednak będzie tym razem? O tym przekonamy się już w niedzielę! Mecz rozpocznie się o godz. 13.00!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.