NMC Górnik pewnie pokonuje Arkę. Festiwal pierwszej linii

Autor
Zaktualizowany: Grudzień 9, 2018

Na koniec tegorocznych rozgrywek w PGNiG Superlidze ekipa z Zabrza wysoko wygrała z Arką Gdynia. Mecz zakończył się wynikiem 31:19 dla przyjezdnych. Wielka zasługa w tym zawodników z pierwszej linii: skrzydłowych i obrotowego Trójkolorowych. Grali przy tym wyjątkowo czysto, bowiem po raz pierwszy od naprawdę dawna żaden z zawodników Górnika nie otrzymał kary!

Początek meczu 14. serii był wyrównany. Pierwszą bramkę zdobył dla miejscowych w drugiej minucie Robert Kamyszek, który skutecznie wykończył szybki kontratak. W odpowiedzi dla przyjednych trafił Marek Daćko. Od szóstej minuty trzy bramki z rzędu zdobyli gracze Górnika i prowadzili w 10. minucie 5:2. Miejscowi odpowiadają dwiema bramkami Pawła Ćwiklińskiego i po kolejnym trafieniu Jacksona Souzy jest tylko 7:6 dla gości. Dziesięć minut przed końcem pierwszej części zaczęła zarysowywać przewaga podopiecznych Rastislava Trtika. W 24. minucie szybką kontrę przyjezdnych wykończył Bartek Tomczak i było już pięć bramek różnicy (7:12). Kolejne trafienia zaliczył również Sasza Buszkow. Na przerwę miejscowi schodzili przy stanie 9:15.

Po zmianie stron gracze z Zabrza powiększali systematycznie przewagę. Po bramkach m.in. Iso Sluijtersa i Szymona Sićki różnica wzrosła do ośmiu bramek (12:20). Dla Arki kontratak skutecznie zakończył Dawid Przysiek, celnie trafił Wolski (14:21) ale jeszcze szybciej goście odpowiedzieli dwoma trafieniem Jana Czuwary (14:23). Arka nadal miała problemy ze skutecznym wykończeniem akcji i celnym rzutem do i tak dobrze strzeżonej przez Korneckiego bramki gości. W 54. minucie rzucał celnie Dawid Przysiek, ale nadal różnica to dziesieć bramek (16:26). Do końca meczu sytuacja gospodarzy nie uległa zmianie. Spotkanie zakończył celnym rzutem karnym Dawid Przysiek (19.31) ale ostatecznie i wyraźnie to goście z Zabrza okazali się lepsi.

Najlepszymi zawodnikami meczu zostali wybrani: Damian Pawelec (NMC Górnik Zabrze) i Dawid Przysiek (Arka Gdynia).

A już jutro oba zespoły znów się spotkają w ramach Pucharu Polski. Start o godz. 20. 

Arka Gdynia – NMC Górnik Zabrze 19:31 (9:15)

ARKA: Michalczuk, Zimakowski, Pieńczewski – Ćwikliński 1, Przysiek 7, Jasowicz, Kamyszek 2, Souza 3, Czaja, Lisiewicz 1, Jamioł 2, Janikowski, Rychlewski, Wolski 1, Da Silva 2. Trener: Dawid Nilsson
Kary: 6 min. (Jasowicz 4 min., Wolski 2 min.).

Górnik: Kornecki, Kazimier – Daćko 5, Tomczak 5, Gromyko 1, Sluijters 4, Czuwara 6, Pawelec, Buszkow 5, Tatarincew, Gliński 1, Sićko 2, Adamuszek 2. Trener: Rastislav Trtik

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.