NMC Górnik Zabrze brązowym medalistą Mistrzostw Polski – To wynik pracy całego sztabu ludzi, dziękujemy! – cieszy się Bogdan Kmiecik, sternik Górnika Zabrze

Autor
Zaktualizowany: 23 marca, 2020

Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzenie stanu epidemii w Polsce PGNiG Superliga zakończyła rozgrywki sezonu 2019/2020 już 23 marca, na dwa mecze przed końcem rundy zasadniczej. Tym samym Trójkolorowi po świetnych ośmiu miesiącach uplasowali się na trzeciej pozycji ligowej tabeli i zdobyli upragniony medal!

“Brąz” to  powód do radości nie tylko dla kibiców i zawodników, ale także klubowych oficjeli. – Długo czekaliśmy na taki sukces i ciężko na niego pracowaliśmy. Ostatnio wymykał nam się z rąk w ostatnich chwilach, ale teraz – choć czasy są trudne – to jednak upragniony medal smakuje wyjątkowo – mówi Bogdan Kmiecik, prezes NMC Górnika Zabrze. Jak prędko jednak dodaje, wynik sportowy jest sumą wielu składowych: – To nie tylko ciężka praca na treningach, walka w trakcie meczów. To też ogromny wkład osób, które na parkiet nie wchodzą, a wspomagają życie klubu i organizację spotkań. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w ten sukces: sztabowi, zawodnikom, członkom zarządu klubu i pracownikom. Wielki wkład w ten wynik mieli także nasi partnerzy i sponsorzy. Dzięki ich wspólnej pracy dziś możemy w tych wyjątkowo trudnych czasach wlać trochę nadziei i szczęścia w nasze serca! Dziękujemy! – uśmiecha się sternik Trójkolorowych.

Przypomnijmy, że to drugi medal w historii NMC Górnika Zabrze. Poprzedni zabrzanie zdobyli w sezonie 2013/2014. Trójkolorowi jednak kontynuują historię Pogoni Zabrze. Ta brąz świętowała tylko raz, w 1967 roku, ale mogła też pochwalić się dwoma srebrami – w 1976 i 1979 roku. Kibice najchętniej wspominają „złoty dublet”  z lat 1989 i 1990. 

1 Komentarz

  1. Szymek

    27 marca 2020 at 13:08

    Mała korekta ! Podana ilość zdobytych medali jest błędna. Sam jako zawodnik i trener miałem udział w zdobyciu 3 srebrnych medali tj. w 76 , 79 i 88 . Prócz tego zdobyliśmy 3 x Puchar Polski w latach 1984 ,88 i 90. Brązowe medale też się nie zgadzają. Myślę że w historii klubu może być 4 lub 5 łącznie z tegorocznym. Złotka się zgadzają…Pozdrawiam..Tadeusz Szymczyk.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.