NMC Górnik Zabrze pokonuje Piotrkowianina w 1/8 Pucharu Polski!

Autor
Zaktualizowany: Marzec 12, 2018

NMC Górnik Zabrze wyruszył dziś do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie miał się zmierzyć z tamtejszym Piotrkowianinem w ramach 1/8 Pucharu Polski. Oba zespoły wyraźnie odczuwały jeszcze sobotnie spotkania ligowe, ale mimo tego spotkanie dostarczyło sporo emocji. Górą był jednak Górnik.

Trójkolorowi od początku zaczęli mocno napierać rywali i szybko wypracowali trzy trafienia przewagi. Nieco przemodelowany wobec sobotniego starcia skład gospodarzy nie był w stanie dotrzymać kroku gościom, choć notował też regularnie ładne trafienia. Na parkiecie dominowali jednak goście, a na ukłony zasługują zwłaszcza Bartłomiej Tomczak i Marek Daćko, którzy walnie przyczynili się do zwycięstwa 15:11 na koniec pierwszej połowy.

W drugiej zabrzanie rozpoczęli nieco ospale, dzięki czemu Piotrkowianin prędko zaczął doganiać rywala. Brak koncentracji rywali doprowadził jednak do kilku błędów, które zabrzanie bezwzględnie wykorzystali, trafiając po kontrach. Górnik wygrał ostatecznie różnicą sześciu trafień 29:23.

Tym samym pewnym jest, że to zabrzanie już w najbliższą środę (14 marca) o godz. 18.30 zmierzą się z Orlenem Wisłą Płock w 1/4 Pucharu Polski. Serdecznie zapraszamy do zakupu biletów w sekretariacie i na portalu www.KupBilet.pl.

 

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – NMC Górnik Zabrze 23:29 (11:15)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho 1 – Mróz 2, Urbański 1, Woynowski 2, Iskra 1, Kaźmierczak 2, Swat 2, Góralski 4, Surosz 5, Andreou, Pożarek, Achruk 2, Tórz, Pacześny 1, Rutkowski. Trener: Dmytro Zinchuk

Kary: 4 min. (Pożarek i Surosz)

Górnik Zabrze: Kornecki, Galia – Daćko 5, Fąfara 1, Tomczak 7, Gromyko 1, Sluijters 3, Czuwara 4, Buszkow 1, Tatarincew, Gogola 4, Bąk 3.

Kary: 10 min. (Daćko – 4 min., Fąfara i Sluijters, Czuwara).

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.