NMC Górnik Zabrze przegrywa w pierwszej grze kontrolnej

Autor
Zaktualizowany: 31 lipca, 2020

Piątkowy sparing NMC Górnika Zabrze z Gwardią Opole był pierwszym meczem Trójkolorowych od początku marca. Obie drużyny też zaprezentowały się w odświeżonych składach. Bo choć w Górniku nazwisk raczej ubyło, to Gwardia zaprezentowała się całkowicie w nowej formule, z dużą liczbą młodych zawodników. Trudno jednak było oceniać szanse obu drużyn w ligowych starciach, wszak zespoły są dopiero w pierwszej fazie przygotowań, gdzie głównie skupia się na budowaniu kondycji i sił na całe rozgrywki, a dopiero na drugim planie stoi taktyka.

Zabrzanie fantastycznie rozpoczęli starcie i prędko zaczęli budować przewagę. Po trafieniu Jana Czuwary było już 5:1. Goście jednak chwile zwlekali z wejściem w rytm meczowy i prędko zaczęli odrabiać straty. Grali wyjątkowo twardo w obronie, wykluczając coraz to bardziej kombinacyjne rozegrania gospodarzy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyłą się wynikiem 17:14 dla zabrzan.

W drugiej odsłonie gry zabrzanie już mniej rotowali składem. Grali konsekwentnie i do przodu, ale jednak to goście coraz częściej przejmowali inicjatywę. Fantastycznie spisywała się jednak prawa połówka Trójkolorowych. Iso Sluijters i nowy nabytek zabrzan, Paweł Dudkowski, trafiali raz za razem. Wciąż jednak ich wspólny wynik bramkowy był mniejszy niż seryjnie trafiający Patryk Mauer (łącznie 9 trafień!). Starania Górników to jednak za mało, wszak fantastycznie spisywał się Dawid Balcerek w bramce Gwardii, który odbijał kolejne próby z linii siódmego metra. To dodawało gościom skrzydeł i wreszcie w 55. minucie wyrównującą bramkę na 26:26 dał Mateusz Morawski. Na to zabrzanie odpowiedzieli raz, a opolanie trafili jeszcze dwukrotnie, ustalając wynik 27:28.

 NMC Górnik Zabrze – Gwardia Opole 27:28 (17:14)

Górnik: Galia 1, Skrzyniarz, Kazimier – Bondzior 2, Daćko 1, BIs, TOmczak 2, Łyżwa 3, Sluijters 4, Czuwara 1, Buszkow 3, Gliński 2, Gogola, Kondratiuk 3, Dudkowski 4, Adamuszek 1. Trener: Marcin Lijewski

Kary: 4 minuty (Bis, Daćko)

Gwardia: Malcher, Balcerek – Lemaniak 1, Fabianowicz 1, Zarzycki 4, Klimków 1, Zadura 2, Kawka 3, Mauer 9, Milewski 1, Morawski 1, Stefani, Kucharzyk 4, Skraburski 1, Kowalski. Trener: Rafał Kuptel

Kary: 8 minut (Klimków, Kawka, Kucharzyk 2)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.